Upominki dla host family???

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 48
poprzednia |
jade do anglii jako operka i mam pytanie: czy z okazji przyjęcia mnie, wypadałoby kupić po upominku dla każdego z rodziny? a jeśli tak, to co? tak sobie myślałam, zeby dzieciakom kupić np. po czekoladzie albo jakieś inne słodycze. Ale co kupić ich rodzicom? nie mam pomysłu, pomóżcie...:-(
tez mam ten problem..nie chce sie wyglupic..nie wiem co kupic starym a co dzieciakom. nie chce sie tez za bardzo wykosztowac. prosze o rade co byloby najbardziej na miejscu:-)
ja dzieciom kupilam zabawki a hostom drewniane kubki, bardzo im sie podobaly :-)
smiesznie bo ja mam 4 dzieci pod opieka i chcialam kupic cos takiego a z gustem i humorem maluchom kupilam szczekajace psy (maskotki) plus slodycze ( tylko zebys sie nie wyglupila i kupila zagraniczne koniecznie musza to byc polskie ) ojcu wodke z napisem polska a mamie czekoladki w metalowym pudelku od chopina
jestem w holandii od 2 miesiecy rodzinka jest super dzieciaki spia z psami wodka stoi na honorowym miejscu a czekoladki jedlismy razem!
zatem zycze powodzenia
pozdrawiammmm
kurcze,ja bede miala tez 4 dzieciakow wiec mnie to pewnie ponad 100 zl uczyni,jak im maskotki kupie,wodke itd. a moze lepiej kupic tylko slodycze dla dzieci jak myslicie? podejrzewam,ze oni mi nic nie dadza,wiec moze lepiej sie tak nie rzucac z tymi prezentami? wyjazd i tak troche kosztuje ,sprawa z tymi prezentami mnie troche przeraza:-( nie wiem co mam zrobic:-( pomozcie!!!
hej kupujciue cosik taniego ja kupilam dzieciom po parze smiesznych skarpetek i po paczcer cukeirkow zozole, a rodzicom ksiazke o polsce i mysle ze to wystarczylo wszystko kosztowalo mnie 50 a mam 3 dzieci :P:P
Hej:) ja tez wyjezdzam,ale poczatkiem stycznia i slyszalam ze jest taki zwyczaj, ze au-pair przywozi jakis upominek. Ja myslalam o ksiazce o Polsce,oczywiscie w jezyku angielskim....ale nie wiem co dla maluszka, bo ma dopiero niecaly roczek! macie pomysly??!!
pewnie, nie wydawajcie zbyt duzo kasy, liczy sie gest, moi niczego sie nie spodziewali i potem przez dwa dni chodzili i caly czas dziekowali i mowili jak to milo ze taki kawal im to wiozlam :p
wciąż nie ma pomysłu na prezent dla rodziców dzieci. może coś świątecznego? a w ogóle, to co można kupić takiego rdzennie polskiego???
ponawiam pytanie...ja tez nie mam pomyslu,nie wiem co kupic:-( mam az 4 dzieciakow i nie wiem co kupic. towarzystwo jest mieszane,tzn 2 dziewczynki,2 chlopcow,nie chce zeby sie klocily jak jeden dostanie to,a drugi tamto. tak sobie mysle,ze ksiazka o polsce bedzie niezle kosztowala a jak kupie alkohol to moge sie wyglupic...moz oni nie pija? tego przeciez nie wiem...nie wiem co zrobic..a czasu coraz mniej.
ps.wam tzn bylym au pairs podarowala cos host family?
hej
ja jak wyjezdzalam do holandii to kupilam moim hostom-dla dzieci maskotki i slodycze a dla rodzicow alkohol-w koncu jest to mocno polskie. Od nich nic nie dosatalam ale sie tez nie spodziewalam.
teraz mam problem bo nie wiem czy wypada kupic cos rodzince na swieta czy sobie odpuscic??
Jesli tak to czy tylko dzieciom czy tez rodzicom??
HELP
Hej au-pairki:) ksiazki nie sa takie drogie, popatrzcie np na www.merlin.pl. Tam znalazlam fajne ksiazki w cenach od 14-35 zl, po angielsku o Polsce. Doradzcie prosze co dla rocznego chlopca??? Pozdrawiam!!!!
witam

jeśli chodzi o roczniaka to myślę, że jakieś fajne ubranko ( czapka + rękawiczki takie brązowe gdzie czapka przypomina bardziej misia niż czapkę lub cośtakiego). zabawki jako takiej nie kupisz ( chyba, że grzechotke za 5 zł.. a z kolei za droga to sięniepotrzebnie wykosztujesz i tyle ) a czapka + rękawiczki teraz natopie i zimno teraz... Ważne by było cool i praktyczne
Dzieki Dud:):) mysle ze pomysl z czapka i rekawiczkami jest super:)) pozdrawiam!!!
Cieszę się, że pomysł się spodobał ;]

moja siostrzenica ma takie coś tylko samą czapkę z misio-psem. wygląda świetnie tylko jest już troche małe bo ma 4,5 roku ... :) na roczniaka idealne, rozmiar pewnie dostaniesz ;]

pzdr
a co radzicie w moim przypadku- ja mam dzieci w takim wieku- 2l(boy),5l(girl),6(girl),8(boy) pomozcie:)
Hej:) to są jeszcze dosyc male dzieciaczki, wiec moze dla kazdego po parze takich cieplych, smiesznych skarpetek z antyposlizgami i cos na slodko. Lepiej dla kazdego to samo mniej wiecej, bo dzieciaczki w takim wieku lubia byc zadzrosne o to co drugie dostaje.A jak beda miec to samo to nie bedzie problemu. Pozdrawiam!
masz racje ,z tymi skarpetkami to moze byc dobry pomysll:) skocze dzis do hipermarketu,moze znajde jeszcze jakies nie za drogie pluszaki:) a rodzicom to kupie chyba ta wodke,jak nie beda chcieli to im pomoge wypic haha:) jaka wodeczke proponujecie? dzia za wszystkie rady:) buziaczki;)
Podobają mi się wasze pomysły ,tylko mam pewne watpliwosci.Jeśli nawet kupisz fajną czapeczkę dla maleństwa +rękawiczki to możesz nie trafić z rozmiarem.Wtedy taki prezent wyląduje w szafie. W krótce będę miała podobne dylematy.Nie mam pojęcia co mam wybrać dla 3-miesięcznego chłopca,2 letniej dziewczynki ,9 i 11 -latka.No i oczywiście dla rodziców. Proszę o jakiekolwiek propozycje.
fajny pomysł z tymi kolorowymi skarpetkami, ale faktycznie można nie trafić w rozmiar. No a co byście powiedziały na tradycyjną polską czekoladę (np. Wawel) dla dzieciaka?
hi dziewczyny!
ja kupilam mojemu hostowi raz z powrotu z Polski polskie piwko (holendrowi) i nasza Warka Strong byl zachwycony wiec nie musi byc to wcale wodka tylko z dwa rodzaje piwka dla hosta a dla niej czekoladki Wedel lub Wawel (typowo polskie) a dla dzieciakow Pierniczki Torunskie (jak najbardziej polski smakoluk ;O))
problemem jest to, co kupic hostom na gwiazdke jak sie juz tu jest - moze ktos ma pomysl z tym??
pozdrawiam
a tym piwkiem dla ojca to dobry pomysl:) dla mamy czekoladki,dla dzieci maskotki+po czekoladzie wedla i jest ok;)

ps.ja kupilam na gwiazdke swojej bylej host mamie i tacie ksiazke z polskimi potrwami,dla starszego chlopca ksiazke z opowiadaniami swiateczymi+slodycze a dla malego samochodzik +slodycze.
ksiazke obejrzeli bez wiekszego zainteresowania,nigdy nie skorzystali z tych przepisow,starszy czytal ksiazke(wow!)a mlodszy rzucil samochod w kat.

lepiej sie nie wysilaj ,jesli chodzi o wigilie.lepiej kupic dla swojej rodzinki w polsce drozsze upominki:)


pa:)
Taaa...ale co zrobić, jeśli już kupię to pifco, a okaze sie, ze nie piją alkoholu. Z drugiej strony-Polacy kojarzą się na Zachodzie z pijakami. Czy nie byłoby gafy?
Pomysł z piwkiem jest ok,ale rzeczywiście dajemy tym samym potwierdzenie na temat pijaństwa w Polsce. Pierniczki warto kupić ,ale co kupić noworodkowi?
w dalszym ciagu nie mam pomyslu.... nie wiem czy kupic piwo czy wodke,czy czekoladki czy skarpetki..nie mam pojecia...pomocy!!!!!
nigdy nie ma sie pewnosci ze rodzina w ogole alkohol pija (chyba ze jedzie sie do Francji, wtedy wino wytrawne jest jak najbardziej odpowiednie ;)) - wiec takie pomysly moze faktycznie odstawic na bok. Zreszta, ja gdybym byla hostka to bym sie obrazila, ze moj maz dostal piwo a mnie jakies czekoladki wpychaja (to tak zle w druga strone :P)
jak przyjezdzalam nie kupowalam nic, bo bylam totalnie splukana, a od rodzicow na kredytach kasy brac nie chcialam i tak duzo dali, zreszta, nigdy nie wiadomo czy ta rodzina nie bedzie beznadziejna i nie bedziemy jej musieli zaraz zmieniac - po co ja wtedy obdarowywac? jesli juz cos to moze czekoladki jak najbardziej na miejscu (jesli prezent powitalny)

mam problem podobny, bo nie wiem co kupic, ale na pozegnalno-gwiazdkowy - bo przeciez czekoladek hostom nie wepcham za to, ze nam sie niezle zylo przez rok, troche to nie tak... Cos wiekszego by wypadalo. Jakies pomysly? (bo dla mlodych to wiem, 9-latka sobie zazyczyla ozdoby swiateczne do pokoju a 13-latka kolczyki)
dzieki lady,masz racje, ja tez dostane od mamy kase na wyjazd,czyli bilet i jakies inne niezbedne rzeczy typu kosmetyki czy jakies nowe ciuchy wiec tez nie mam na prezenty!
ta cala impreza to i tak juz wydatek 1000 pln,wiec nie bede jeszcze na nich wydawac,bo nawet nie wiem jak bedzie. poza tym jak mam 4 dzieciakow to bym sie musiala niezle wykosztowac/
poslucham twojej madrej rady i kupie czekoladki,nie bede udawac bogatej cioci z ameryki ,jeszcze ich nie znam,wiec nei wiem jakie beda relacje.

dzieki za rade! buziaczki
ps.nie mam pojecia co ja kupilabym na twoim miejscu hostom. co oni lubia?jacy sa? wiesz,ciekwawe czy oni ci cos kupia,z ich strony to tez byloby ladnie no nie? ciekawe.ja od mojej ex rodzinki nic nie dostalam ale sama tez nic nie dalam,byli tacy glupi,ze nawet sie nie odezwali jak juz od nich wyjechalam,ale ja tez tego nie zrobilam. :-))

mysle,ze lepiej bedzie jak nie bedziesz sie nie wiadomo jak wykosztowywala,najwazniejsze ze dla dzieci masz juz zaplanowane prezenty:-)))
hostka cos wspomniala ze wie, co mi na gwiazdke kupi wiec chyba sie szykuja :)
jednej juz kupilam (dziewczynce mojej mam na mysli), zostalo jeszcze 3 osoby do obdarowania ;)
Wiecie co ja uważam ,że w dobrym stylu jest wziąć coś na powitanie.Przecież rodzinka ,z wielkim zangażowaniem oczekuje na przyjazd swojej au pair.Nikt nie mówi o wielkich prezentach,ale po czekoladzie to już skąpstwo.Każdy robi jak chce. W Polsce większość rzeczy jest importowanych,trudno jest spotkać coś fajnego-polskiego i niedrogiego.W moim mieście jes Cepelia i myślę że tam coś ciekawego kupię dla hostów.Czekoladki i alkohol myślę ,że jest nie na miejscu. bo co wtedy kiedy np.host mama jest na diecie ?Swietnym pomysłem dla starszych chłopców wydają mi sie polskie z Trefla puzzle a dla dziewczynki pluszowa książeczka {może być polska}bo i tak dziecko zwróci uwagę na piękne ilustracje a kilka słów po polsku będzie pamiątką dla całej rodziny.
a dlaczego czekoladki sa nie na miejscu? z tego co dziewczyny pisza wnioskuje ,ze slodkosci i alkohol to najczesciej dawane upominki.wiesz mi chodzi tez o zalatwienie tej sprawy tanio,bo sam wyjazd juz mnie niezle uczyni!jak bede biegala po cepeliach czy innych sklepach albo kupowala zabawki dla dzieci(a mam ich 4) to niezle mnie to uczyni.

poza tym to racja,ze tych ludzi sie nie zna i nie wiadomo co im kupic,co lubia itd.
wiec cos slodkiego polskiego:) jak np.torunskie pierniki czy ptasie mleczko Wedla bedzie chyba ok:)
a jesli hostka jest na diecie to da dziecion albo zostawi na jakas okazje.

mysle,ze nie ma sensu sie za bardzo wysilac,bo rozczarowac mozna sie latwo.

pozdrawiam i dzieki za rady!!!:-)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 48
poprzednia |

 »

Pomoc językowa