Ważne pytanie

Temat przeniesiony do archwium.
Jak w temacie - ważne dla mnie.. i może jeszcze się komuś przyda.

Mam pewien problem. Od dłuższego czasu koresponduje z pewną rodzinką. 2 dzieci wiek 1 i 4 latka. Rodzinka na prawdę super, a dzieciaki słodkie. Zdecydowałam się na nich i jestem zadowolona. Będą płacić 65Ł/week (wyjezdzam we wrześniu) i oto dostałam ostatnio maila, że moja przyszła hostka jest w stanie 'błogosławionym'. Pytała się mnie, czy to mi nie przeszkadza i czy nadal jestem zainteresowana - oczywiście odpowiedziałam ze to dla mnie zaden problem i szczerze się ucieszyłam słysząc tą nowinę. Pozniej zaczęłam się lekko zastanawiać... kobieta w ciąży.. jest zazwyczaj nieźle upierdliwa, na pewno nie pojdzie do pracy i będzie cały czas siedziała w domu. Mam dziwne wrażenie ze z zadną pracą mnie nie odciąży i będę robiła wszystko sama.. Ok, jakoś do tych myśli przywykłam i nadal jestem zdecydowana. Następnie wpadła mi do głowy myśl, czy nie powinni płacić nieco więcej w takim układzie? Oczywiście jak już maluch przyjdzie na świat, ale teraz nie wiem jak o to zapytac, nie chciałabym być źle odebrana i pytać się o coś, co będzie za 9 miesięcy.. Może macie jakieś propozycje jak to rozwiązać? A może zostawić wszystko tak jak jest i już na miejscu zdecydować, gdy zobacze jak ciąża hostki wpływa na pracę? Myślę, myślę i nic nie mogę powymyślać, dlatego proszę o radę - może ktoś kiedyś był w takiej sytuacji?
cześć.
wygląda to mniej wiecej tak. Zgodziłaś się być au pair tej rodziny po zapoznaniu się z ilości dzieci, kwotą jaką będą ci placic mniej więcej obowiązkami. Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dojdzie ci jeszcze jedno dziecko a więc wiekszy zakres obowiązków( nawet jeśli nie bedziesz musiała zajmowac się maluszkiem bedzie to i tak bedziiesz miała więcej obowiązków. w związku z tym możesz zapytać ich czy beda ci wiecej placili. jesli beda ok to zaproponuja to sami lub zgodza sie na wyzsza stawke. jesli nie to bedziesz sie musiala naprawde na ta oferta zastanowic.spojrz na to przyszlosciowo a nie na chwilee obecna. twoja hostka bedzie zmeczona wiec wiekszosc obowiazkow spadnie na ciebie. To twój wybór i życzę aby był pomyslny 4U :)
pozdrawiiam
Justyna
Postanowiłam jednak, że nic nie będę wspominała na tem temat.. w końcu od mojego przyjazdu do rozwiązania będzie jeszcze 7 miesięcy, a na początku nic nie stoi na przeszkodzie by nie mogła robić jakichś niewymagających dużej siły prac domowych. To naprawde świetna rodzinka i myślę że sami mogą to zaproponować, a wiele się jeszcze wydarzyć może do mojego przyjazdu, bo to jeszcze 2 miesiące. Tak więc jestem dobrej myśli.
Nie chciałabym być 'nachalna' i pisać wprost, chociaż podejrzewam że by to zrozumieli, bo są bardzo otwarci i nie chcą mieć przzede mną zadnych tajemnic. Taka po prostu mnie chwilowa dygresja złapała jak możnaby było to rozwiązać.

« 

Au Pair

 »

Praca za granicą