Przygotowanie do egzaminu CAE

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Jednym z moich postanowień noworocznych jest nauka do CAE. :) Podejrzewam, że mógłbym zrobić to dopiero w przyszłym roku akademickim, więc czasu jest dość dużo.

Chciałbym poradzić się w sprawie materiałów do nauki; co sądzicie o takim zestawie:

* Advanced Grammar & Vocabulary - Skipper,
* English Collocations in Use - McCarthy, O'Dell,
* słowniki.

Może doradzicie coś innego?

Angielski znam na dość średnim poziomie (kurs B1 na studiach, który przeszedł w trakcie w B2), wydaje mi się, że powinienem powtórzyć i douczyć się wiele rzeczy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
edytowany przez lotharek: 04 sty 2011
Mało.
Osobiście nie znam tej pierwszej książki, ale druga jest całkiem przyjemna do robienia:)
Ja na swój egzamin uczyłam się z Upstream'ów (Advanced) i jestem z nich całkiem zadowolona. Mają masę fajnych zwrotów do części ustnej.
Przed egzaminem jeszcze patrzyłam ustne z CAE practice tests bodajże- tematy się powtórzyły.
I oczywiście podstawa to Past Papers. Bez tego ani rusz- testy są czasem łatwe, czasem bardzo trudne, ale jak się zaprzesz i przerobisz z 20 to potem będziesz miał rozeznanie, co się powtarza, a co nie:)
Ze słowników- wielki słownik PWN-Oxford, albo Oxford Collocations Dictionary - godne i warte uwagi.

Podsumowując- życzę powodzenia i wytrwałości :)
Jakieś pytania?
Wypatrzyłem jeszcze dziś Advanced Language Practice Vince'a i chyba zdecyduję się na to do gramatyki, wygląda na porządną książkę.

Pytań chyba póki co nie mam, muszę się dokładnie rozejrzeć i rozplanować swoją pracę. Nie mam doświadczenia w intensywnej nauce języków obcych.

Dzięki za zainteresowanie! :)
edytowany przez lotharek: 04 sty 2011