Zdawałam dzisiaj mature ustną!!!!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
słuchajcie kochani, dzis zdawalam ustny angielski, tej matury balam sie najbardziej ze wszystkich. I...psikus...Pocilam sie, platalam, jakalam, wzdychalam, az wreszcie przyszlo mi otrzymac wyniki...i szok -19 punktów, 95%. Komisja to naprawde LUDZIE!! Mialam obrazek na peronie metra, jakas kobieta stala i grala na gitarze i chyba spiewala, pytanie do tego, dlaczego ludzie wchodza do metra i jaki transport jest moim zdaniem najlepszy. Jesli chodzi o sceni to : *)negocjowanie- chcesz kupic prezent ze znajomym dlakolegi, znajomy proponuje psa, nie zgodz sie, powiedz,ze to duza odpowiedzialnosc, zaproponuj inne wyjscie, *)relacjonowanie_jestes swiadkiem kradziezy torebki na jednaej z ulic londynu, napisz w jakiej sytuacji byles tego swiadkiem , jak wygladal zlodziej i jak reagowali przechodnie, *) zepsul Ci sie samochod, jestes w warsztacie, powiedz co sie zepsulo, spytaj ile bedzie kosztowala naprawa i na kiedy samochod bedzie sprawny. :) Pozdrawiam wszystkich tegorocznych maturzystow, mam nadzieje, ze komus sie przydalam :)
A z jakiego to województwa? Potrzebuję z pomorskiego... Nigdzie nie ma! :(
hej jestem po maturce ust. z angola.(slask)

wylosowalam zestaw 26:

mialam:
a) uzyskiwanie informacji
Podczas wizyty w Londynie (chyba to bylo hehee) zachorowalas:
- zapytaj gdzie jest najblizsza apteka
-czy mozna kupic leki od przeziebienia bez recepty
-jakmozna sie skontaktowac z lekarzem

b) relacjonowanie
podczas rozmowy ze swoim kolega ze stanow zjednoczonych opowiedz mu gdzie spedzilas tegoroczne swieta:
-gdzie spedzilas swieta
-jakie potrway przygotowano
-jakie prezenty dostaalas

c) negocjowanie
(jakos to bylo tak) ze ktos organizuje impreze i idziesz z kolezanka i ona porponuje zeby kupic bizuterie a ty:
-nie zgadzasz sie z jej propozycja
-przedstaw swoja popozycje
- podaj powod dlaczego akurat wybralas to a nie bizuterie


Obrazek to byl chyba w jakiejs firmie/ office. ostry tlum tam byl hehee, ale est spoko:)
to z warminsko-mazurskiego niestety... :( Pamietaj,ze najwazniejsze, to jakos opanowac stres!!! :) wiem,ze latwo mi mowic, ale to naprawde duzo daje :)