GSCE-kto pyta, nie błądzi :D

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich :) Jestem tu nowa, to mój pierwszy wpis, więc proszę o wyrozumiałość :) Młodam jeszcze, ale interesuję się nauką w UK lub USA. Mam zamiar starać się o stypendium UWC, jednak pomimo to, wolę dowiedzieć się czegoś o szkole za granicą na własną rękę. Nie wiedziałam gdzie założyć ten temat, ale wybrałam ten katalog, ponieważ moim pierwszym (może banalnym pytaniem) jest następujące: co to jest GSCE, czy można zdawać gdzieś w Polsce, czy z polskim egzaminem gimnazjalnym mam szansę dostać sie na college? To narazie tyle. Byłabym szalenie wdzięczna za odpowiedź :)
GCSE to sa egzaminy ktore sa zdawane przez 16to letnia mlodziez. (Kiedys to nazywali to Polska mala matura). Tego nie bedziesz mogla zdac w Polsce, chociaz myslac teraz to nie wiem, bo moze sa szkoly gdzie cala nauka jest po ang. i moze wlasnie te egzaminy tam sa zdawane.
W UK z dobrymi GCSE dostajesz sie do klas 'A' levels (w college), a z dobrymi wynikami z A levels na dobre Uni.
Nie wiem jak jest w USA.
slowo 'college' w tym sensie to miejsce gdzie sie zdaje 'A' levels.
Dla Ciebie to najlepiej zdac mature z dobrymi wynikami, miec potwierdzona znajomosc jez. ang i wtedy starac sie do Uni.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie