Kto zamierza zdawać CAE za rok

Temat przeniesiony do archwium.
pozdrowienia dla wszystkich zdających FCE w tej sesji, jeszcze chwila i wszystko będzie juz za nami. I dobrze bo pogoda raczej nie sprzyja nauce :)

Jestem ciekawa, ilu z was zamierza zdawać CAE za rok. Bo ja tak, nie ważne czy zdam FCE czy nie
Ja się zapisuję po wakacjach na kurs do CAE - 3 semestry. To kiedy będę zdawać CAE zależy od tego kiedy będę się czuła na siłach, być może nie tuż po ukończeniu kursu ale na szczęście mamy jeszcze wiosenną sesję :-)
jesli zdam FCE, to moze...ale nie wiem, bo dzis nie poszlo mi tak, jakbym chciala
Ja też nie jestem zadowolona, ale trudno cos powiedzieć bez właściwych odpowiedzi, a czytając to forum to mam jeszcze gorsze odczucia. Ale nie ważne czy zdam(oczywiście że bym chciała), dla mnie ważna jest praktyczna znajomość. A musze powiedzieć, że przez ostatni rok bardzo duzo sie nauczyłam.

Wiem, że jest osobny katalog w tej sprawie, a chciałam zapytać czy przygotowaliście się sami, czy w szkole?
Ja zamierzam. Już się zapisałem na kurs
ja sie do fce przygotowalam sama a teraz chce zdawac cae za rok tez pewnie sama sie bede szkolic:D
A ti w jaki sposob jesli mozna wiedziec sama sie przygotowujesz do tych examinów?? Jestem pelna podziwu bo sczezreze powiedziawszy to zbarakloby mi chyab chęci i motywacji do samoszkolenie :) pozdro i szacuneczek:)
Do CAE bałabym się sama uczyć :) Do FCE przygotowywałam się sama, bo niby miałam kilka nauczycielek ale dosłownie na parę lekcji, no a rozmawiać samej ze sobą mi się nie uśmiechało, więc do tej części ktoś mnie przygotował.

Ja robiłam testy, ale dopiero od początku maja. Zapisywałam sobie na ile % szła mi jakaś część, spisywałam ciekawe słownictwo lub błędy jakie popełniałam, czasem korzystałam z nauki słówek z tej strony, czytałam sobie książki do gramatyki i robiłam sporo ćwiczeń. Od kilku miesięcy uczyłam się każdego dnia, wcześniej też starałam się jak najczęściej, pisałam też sporo wypracowań. Kupowałam też różne gazetki przygotowujące do matury i do FCE. W nich zawsze było coś ciekawego, były ćwiczenia itp. Ważne jest aby mieć motywację, dzięki której nauka będzie systematyczna, bo bez tego będzie ciężko.
heh to gratuluję motywacji, u mnie z tym krucho:P CAE ? za rok napewno nie. Jeśli zdam FCE to najwcześniej za 2 lata, a moze nigdy?
Ja nie wiem czy 3 semestry to nie za mało, zależy jaki poziom mają w English Perfect i jak łatwo będzie mi szła nauka ;-) Ale może za 2 lata w letniej sesji :>
Zazdroszczę osobom, które mają już CAE i nawet CPE. Oczywiście nie samych certyfikatów tylko wiedzy. Angielski w małym paluszku, o co nie spytasz to zawsze znają odpowiedź, wyszukane słownictwo... ehhh... może kiedyś ;-)
Pocieszmy się że już ich doganiamy :D ja osobiście poczekam z CAE, w przyszłym roku maturka... dwujęzyczna )niestety) z francuskiego - pocieszcie się ten język jest jeszcze bardziej porąbany :D i tego chyba się boję bardziej niż wyników FCE.;/
Może nie będzie tak źle z tym francuskim ;-) Mi nigdy nie podchodził, ale może gdybym zaczęła się uczyć i zauważyła, że coś umiem, zmieniłabym nastawienie.
korzystam z ksiazek wypozyczonych z biblioteki BC
kończe 1 LO ale na moja nauczycielke od anglika niestety nie mam co liczyc (jest beznadziejna:)
z tego co widze... uczyłam sie duuuuuuuzo mniej niz martusia
do cae sproboje tez sama moze w rok sie wyrobie szkoda mi kasy na jakis tam kurs bo nie wierze zeby mnie mogli tam czegos nauczyc (wole sama:P)
Oj francuski-to jest język którym naprawdę chciałabym się posługiwać. Niby uczę się go 3 rok, ale to są takie darmowe zajęcia w mojej szkole i raczej w formie kółka. Szczerze mówiąc teraz częściej zdarza się, ze ich nie ma niż że są:/ Na szcęscie teraz idę do licem i zaczynam prawdziwą naukę tego języka:) Czy możecie tak na przyszłość polecic mi jakieś fajne strony na których mogłabym się nieco podszkolić z francuskiego?rnJeśli chodzi o CAE to prawdopodobnie będę zdawać go za rok w sesji letniej. Teraz zdawałam FCE, ale raczej nie martwię się tym CZY zdałam (bo sądzę że tak) ale JAK zdałam. Przez wakacje planuję codziennie słuchać BBC i czytać sporo w języku angielskim, żebym faktycznie mogła szybko podejść do CAE. Mam nadzieję, ze motywacji mi nie braknie;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa