Ktoś miał już listening??

Temat przeniesiony do archwium.
mam pytanie - otóż ja dokładnie za tydzień (10 czerwca) mam listening i w tym samym dniu mam także speaking, oczywiście na inną godzinke - nieważne - chodzi o to czy ktoś już miał listening i może powiedzieć, jak odczucia...boję się, bo koleżanka naprawdę świetna z angielskiego rok temu zdawała i móiła, że bardzo trudne było słuchanie...już panikować zaczynam, ale to chyba normalne przed egzaminem;) pozdrawiam
hejka a gdzie masz ten listening bo ja tez mam 10 ale w rzeszowie w szkole promar! wiesz co tez sie troche boje listeningu ale mysle ze powinnismy sobie poradzic!!!3mam kciuki
Hej! Ja też mam listening w Rzeszowie, w Promarze. O której masz godzinie, bo ja 11:30?
ja mam we Wrocławiu listening;) mam nadzieję, że damy radę...choć im bliżej egzaminu, tym bardziej wątpię, że zdam...no ale najważniejsze to optymistyczne nastawienie;) trzymajcie sie ciepło, buźka
Ja mam listening o 9:00 takze powodzenia i 3majmy kciuki:) nie wie ktos ile to trwa??
Ja też mam w 10.06 w PROMARZE, ale o 15:30. mam tylko nadzieje, ze nie bedzie opoźnienia, jak to się zdarzyło na spekaingu (miałam na 15:30, a weszłam 16:10)
hey MadziulkaB!na ktora masz?bo ja na 15.30 tez we wro:D,nie przejmuj sie! mi tam roznie wychodzily te listeningi ale grunt to wyluzowac i skupic sie :) damy rade!Ja za to mam watpliwosic co do czesci 2 ile tam w koncu mozna slow wpisac..;/,lektor mi powiedzial ze ile chce ,a w necie gdzies znalazlma ze 3 to max i kto mi powie jak to jest wlasciwie?pozdrawiam wszysktich zdajacych FCE ;]
Hej!Wielka prośba!Zapamiętaj jaki będziesz miała zestaw na listeningu w sobotę(A,B lubC)i spróbuj napisać na forum możliwie najwięcej danych ,które wpisywałaś w uzypełniankę!Ja zdaję w niedzielę ,może sie to bardzo przydać !Z góry dzięki!
Przy okazji to taka sama prośba do wszystkich ,któży mają listening i speaking w sobotę ,pomóżcie tym co zdają w niedzielę!!!
zmieniaja?
d0minika_ 27 Maj 2007, 15:07 odpowiedz
Miałam dzisiaj speaking - zestaw dostałam nawet dość prosty, ale nie jestem z siebie zadowolona.

Na moim zestawie zdjęć byli ludzie uprawiające różnego rodzaju hobby - mężczyzna kolekcjonujący znaczki, kobieta malująca obraz, jacyś wędkarze i mężczyzna z miniaturową kolejką. Miałam wybrać dwa, trzy obrakzi i je porównać. Pytanie dla mojej partnerki - które hobby podoba jej się najbardziej (czy coś w tym stylu).

Drugi zestaw zdjęć przedstawiał relacje dorosłych z dziećmi w różnych krajach - w Chinach, w jakimś kraju zachodnim i w kraju islamskim. Trzeba było obrazki porównać pod kątem bliskości relacji międyz ludźmi. Pytanie dla mnie - który obrazek, według mnie, przedstawia najbliższą więź z dzieckiem.

Materiał do dyskusji - różne zawody: budowlaniec, kucharz, naukowiec, pielęgniarka, tancerze, pracownica zoo, ogrodnik. Musiałyśmy wybrać dwa zawody które dają satysfakcję w długim okresie czasu.
Red-head-90 27 Maj 2007, 18:45 odpowiedz
Dziś miałem speaking w Warszawie.
Weszliśmy jako grupa 3-osobowa, jako że nie było nikogo po nas.
Na początek polecę Wam ten dokument: http://www.cambridgeesol.org/support/dloads/cae/cae_hb_samp_p5.pdf
Na s.60 po lewej są przykładowe pytanka do part 1. Polecam choć trochę przygotować się do wszystkich, bo z tego, co widziałem, babka miała u siebie wypisane mniej więcej te same pytanka.

Ja jako pierwsze dostałem: how long have you been studying english? Później, jeśli dobrze pamiętam spytała mnie co lubię w nauce angielskiego. Następnie mieliśmy nawzajem zapytać się o plany na przyszłość.

W 2 części dostaliśmy obrazki dotyczące preparations. Kolega miał kelnera rozkładającego sztućce i jakąś babcię wygniatającą ciasto. Drugi ziomek miał kobietę, nad którą pracują róźni wizażyści (nakładają jej make-up etc.) oraz jakąś hinduskę, którą starsza babka też przygotowuje (prawdopodobnie do jakiejś tradycyjnej uroczystości). Na moich obrazkach byli goście dłubiący coś przy samolocie i matka z dwójką dzieci pakujący coś do bagażnika samochodu. Mieliśmy chyba powiedzieć, dlaczego te preparations są dla nich ważne i które są ważniejsze. Później mieliśmy chyba razem wybrać najważniejsze z 3 zestawów.

W części trzeciej powiedziano nam, że będzie przeprowadzona ekspedycja na nieodkryte tereny i z pewnej grupy ludzi musimy wykluczyć 2 osoby (2 obrazki), które najmniej się nadają. Dostaliśmy kilka obrazków, na których byli:
-archeolog
-fotograf
-kucharz
-ziomki z mapą
-typki grzebiący coś przy samochodzie
-ludzie siedzący na łące (nie wiedzieliśmy co robili, więc ich wywaliliśmy)
-jakaś babka ze zwierzątkiem (stwierdziliśmy, że pewnie biolog)

W 4 części zadawali nam po 2 pytania:
-Jaka jest rola poczucia humoru w pracy
-Zalety teamwork
-Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że na Ziemi wszystkie tereny zostały już odkryte
-Wady teamwork
-Jakie cechy powinien mieć dobry lider bądź szef.

To wszystko, co pamiętam, mam nadzieję, że komuś pomogę.
Pomyłka
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia