Pomóżcie mi przetłumaczyć ten list. BŁAGAM!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Dostałem taki list i bardzo bym prosił o bardzo dokładne przetłumaczenie. Radzę sobie co nieco z tłumaczeniem, ale tu potrzeba ująć każdy szczegół. Proszę, żeby ktoś się tego podjął. List nie jest długi...

//////////////////////////////
////////////////////////////
/////////////////////

Dear ******* **********,

This is with reference to your mail of June 20, 2006 asking for suggestions
about your wanting to become a Buddhist monk.

To share with you what the young Tibetans in our community, where Buddhism
is wide spread to their bones, do to join monks is as follows;

They study modern education till they reach the age of 18 or 19 to make
sure that they are equipped with both modern education and the traditional
Buddhist teachings. And the cases of those desiring to become a monk or nun
join to become one at the age of 19 or after. However, they study Buddhism
particularly the concepts of ultimate reality and about the universal
compassion called Bodhicitta. They are then prepared in advance for
practice by the time they join monastics.

In a similar tone I would suggest you to study Buddhism - the 4 noble
truths, Bodhicitta and the Concept of Dependent Origination through reading
more books on Buddhism.

Suggested readings for the time being would be as under.

1 Four Noble Truths by H.H. the Dalai Lama
2 Introduction to Tibetan Buddhism by H.H. the Dalai Lama.

There are more books also. Also see the possibility of attending teachings
from some reliable Buddhist teachers who are not controversial.

Please write to our office if there is any other thing we could be of help
to you.


Thanks

**** **** ****
****
Literackie arcydzieło to nie jest, przepraszam za niezgrabności stylistyczne ale mam mało czasu. Starałam się przede wszystkim dobrze oddać sens.Pogubiłam sie przy tych buddystycznych terminach, mam nadzieje że to nie o nie głównie chodziło;] Oby to tłumaczenie Ci chociaż troche pomogło;prnrnrnrnrnDrogi ******* **********,rnrnPiszę w odpowiedzi na twój e-mail z 20 czerwca 2006 z pytaniem o sugestie dotyczące twojej chęci zostania buddyjskim mnichem.rnrnOto co młodzi Tybetańczycy w naszej społeczności, gdzie buddyzm jest bardzo rozpowszechniony, robią by dołączyć do mnichów.rnrnUczą się w nowoczesnych szkołach do momentu, gdy skończą 18-19 lat, aby byli wyposazeni zarówno w nowoczesną wiedzę/nowoczesne wykształcenie jak i tradycyjne nauki buddystyczne. I ci, którzy pragną zostać mnichem lub mniszką wstępują [do zakonu?] gdy mają 19 lub więcej lat. Jednak wczesniej studiują buddyzm, a przede wszystkim koncept/ideę/teorię(nie wiem jak to się fachowo w buddyzmie nazywa) ekstremalnej/ostatecznej/najwyższej rzeczywistości i o uniwersalnym przebaczeniu zwanym Bodhicitta. Dzieki temu sa przygotowani do praktyki przed wstapieniem do zakonurnrnW podobny sposób radziłbym ci studiować buddyzm: 4 szlachetne prawdy, Bodhicitta i ideę/jw/.. zależnego pochodzenia poprzez lekturę kolejnych książek o buddyzmiernrnJak na razie proponuje poniższe książki:rnrn1 Four Noble Truths(4 szlachetne prawdy) by H.H. the Dalai Lamarn2 Introduction to Tibetan Buddhism(wstęp do buddyzmu tybetańskiego) by H.H. the Dalai Lama.rnrnJest też więcej książek. Wypróbuj/sprawdź/rozważ możliwość uczęszczania na nauki do jakichś godnych zaufania, niekontrowersyjnych nauczycieli buddyzmu.rnrnNapisz do naszego biura jeśli jest jeszcze coś w czym możemy Ci pomóc.
Drogi xxxx
To nawiązanie do Twpjego maila z 20 czerwca 2006,gdzi epytasz o sugestie dotyczące Twojej checi zostania buddyjskim mnichem.
Aby podzielić sie z Tobą kim są Tybetanie w naszej spolecznosci,gdzie Byddyzm jest szeroko rozprzestrzeniony w ich kościach(lol-idiomy),co musisz robić aby dołączyć do mnichów.
Studiują wsółczesną edukacje aż ukończą 18 lub 19 lat,aby byc pewnym,ze są wyposarzeni w obie-wsółczesna edukacje i tradycyjne...


o rany chyba nei nadaje sie na tłumaczkę haha
wyposażenie lol(jak widać z polskim też mam problemy)
Mi to smierdzi prowokacja.....
jeez śledzisz mnie :P
Temat przeniesiony do archwium.