speakingi

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 46
poprzednia |
skoro juz zaczynaja sie piewsze speaking, moze ktos podzieli sie po nich wrazeniami? jakie byly pytania,obrazki, zadania???
No wlasnie, juz zaczela sie nowa sesja a ja czekam
i czekam na ten certyfikat z czerwca...
Ciekawy jestem jaki bedzie poziom grudniowej
sesji, mozna zauwazyc tendencję w ostatnich
latach wzrostu trudnosci, chociaz miedzynarodowa
srednia zdawalnosci w czerwcu wyniosla 80%,
to duzo...
ŻEBYS NIE MUSIAŁA SZUKAĆ - TUTAJ SĄ WYPOWIEDZI NA PORUSZONY PRZEZ CIEBIE TEMAT PRZEZ INNĄ BYWALCZYNIĘ TEJ STRONY - MIŁEJ LEKTURKI :)


Odp: czy moglby ktos opisac jak wyglada speaking? - Rysiek - 31.10.02 10:57 odpowiedz

To jest straszny stres, ja zdawalem w czerwcu tego
roku, stres wynika glownie z tego że jest bardzo
mało czasu na każdą z czterech części i musisz
mówić praktycznie bez zastanowienia od razu,
na czym polegają te części możesz się dowiedzieć
w pierwszym lepszym podręczniku, natomiast ja chciałbym ci udzielić pewnej rady, bardzo ważne
aby nie było chwil milczenia, nawet jak nie będziesz
wiedział to mów nawet cokolwiek i jeszcze ważna
rzecz: w czasie dyskusji z partnerem spraw wrażenie na komisji że potrafisz prowadzić konwersację, używaj zwrotów typu: Generally speaking, I'd agree with you but... itd. to bardzo
ważne oni na to zwracają uwagę. Pozdrawiam i
życzę powodzenia.




Odp: czy moglby ktos opisac jak wyglada speaking? - DIABOLIQUE - 31.10.02 16:58 odpowiedz
CZEŚĆ MAJECZKO!
Z MIŁĄ CHĘCIA OPISZĘ CI SPEAKING FCE (JESLI CHODZI CI O TEN). A WIĘC...DZIEWCZYNA Z KTÓRĄ BYŁAM W PARZE, UCZYŁA SIĘ RAZEM ZE MNĄ, RAZEM PRZYJECHAŁYŚMY DO WROCKA I POSZCZĘŚCIŁO SIĘ NAM - MIAŁYŚMY NUMERY (
...)671 I (...) 672, TAKŻE WCHODZIŁYŚMY RAZEM.
PRZED SAMYM EGZAMINEM SKOCZYŁYŚMY NA PIWKO, ŻEBY MIEĆ NAWIJKĘ :)
SAM EXAM TRWA OK 15-20 MINUT. GDY WESZŁAM DO SALI, ZOBACZYŁAM WIELKIEGO GRUBEGO ANGOLA W OKULARACH, KTÓRY NA WEJŚCIU WALNĄŁ MI SPOJRZENIE A LA . ANGLIK TYLKO SIEDZIAŁ Z NASZYMI KARTAMI I OCENIAŁ. KONWERSACJĘ PRZEPROWADZAŁ Z NAMI POLAK (NOTA BENE BARDZO MIŁY). NMAJPIERW KILKA SŁÓW O SOBIE, O PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ I MARZENIACH, POTEM OBRAZKI ( MI TRAFIŁY SIE JAKIEŚ ŁODZIE), POTEM KONWERSACJA NA TEMAT WSPÓLNEGO OBRAZKA (W TEJ CZĘSCI ZACZĘŁAM NADAWAĆ TAK, ŻE PO KILKU MINUTACH ÓW POLACZEK KAZAŁ MI SIE ZAMKNĄĆ I PRZYPOMNIAŁ, ŻE TO MA BYĆ KONWERSACJA - TAK WIĘC...WYSZŁAM Z SALI Z PRZEKONANIEM, ŻE POŁOŻYŁAM TĘ CZĘŚĆ) OKAZAŁO SIĘ, ŻE MIAŁAM JĄ OCENIONĄ NA A! NIE MIOGŁAM UWIERZYĆ, ALE TAK BYŁO NA WYKRESIE Z WYNIKAMI!
JEŚLI CHODZI O RADY MOJEGO POPRZEDNIKA - RACJA, NIE WOLNO SIĘ JĄKAĆ ANI ZATRZYMYWAĆ - MUSISZ MÓWIĆ SWOBODNIE, TAK JAK PO POLSKU. (DUŻO DAJĄ KONWERSACJE Z NATIVE SPEAKER NA ETAPIE PRZYGOTOWAŃ - PATRZ PRZYKŁAD: JA) CO DO TEGO 'PODTRZYMYWANIA ROZMOWY' - JEST TO WAŻNE, NIE PRZECZĘ - OKAZYWANIE ZAINTERESOWANIA WSPÓŁROZMÓWCY, POTAKIWANIE, PYTANKA - TO DAJE EFEKTY (CHOĆ, JAK PISAŁAM, ZUPEŁNIE O TYM ZAPOMNIAŁAM NA EXAMIE). TO W SUMIE TYLE. NIE PRZEJMUJ SIE, ŻE JEDZIESZ TAM SAMA - ANGLIK SIEDZĄCY NA SALI BĘDZIE OCENIAŁ KAŻDĄ (EGO) Z WAS OSOBNO - JAK TWÓJ ROZMÓWCA NAWALI, A TY UZUPEŁNISZ JEGO WYPOWIEDŹ VCZY PRZEJDZIESZ DO INNEGO TEMATU - BĘDZIE TO WZIETE POD UWAGĘ Z DUŻYM PLUSEM
TAK WIĘC ŻYCZE POWODZENIA :)
ANN

zdaje w niedziele i jesli przezyje to na pewno ci opisze jak bylo
zdaje w niedziele i jesli przezyje to na pewno ci opisze jak bylo
oczywiscie, wypowiedzi innej bywalczyni forum juz czytalam, a topic byl z mysla o tegorocznej sesji :)
Ja mam speaking dopiero (a moze juz...) 24.11 i chetnie podziele sie wrazeniami, jesli uda mi sie przezyc :) czekam tez na wrazenia innych 3majcie sie!
Cześć!
Ufff!!! Już po speakingu, miałam w niedzielę, zdawałam w Gdańsku, musze powiedzieć że nie było tak źle, dostałam dość proste obrazki, na jednym była dziewczynka, która grała w jakąś
grę telewizyjną a na drugim grupa jakichś czarno-
skórych dzieci grających na powietrzu w siatkówkę,
nawijałam jak głupia, konwersacja z partnerem
(wchodziłam z koleżanką z kursu) też nie poszła
źle, w sumie jestem zadowolona i jestem optymistką przed pozostałą częścią.
3majcie się.
Weronika.


przezylam to !!! strasznie sie balam chyba najbardziej tej czesci a okazalo sie ze nie bylo czego obrazki mialam banalne o podrozowaniu samochodem i samolotem a temat o dyskusji o filmach chlopak z ktorym weszlam byl bardziej zdenerwowany ode mnie ale sie swietnie dogadalismy i mysle ze bedzie dobrze chociac moglo byc lepiej
pozdrowienia i powodzenia
papapa
ja dzisiaj dowiedzialam sie ze zdaje 7 grudnia ... uff im pozniej tym lepiej, bo to moja pięta achillesowa ... mam nadzieje ze dostane rowniez latwe obrazki

a, i mam jeszcze pytanie: czy jesli na 3 czesci jest do podjecia decyzja, to patrza na to czy w ciagu tych 3 minut sie ja podejmie czy chodzi raczej tylko o to, by duzo gadac ???
To znaczy musisz przedstawić swoją opinię na zadany przez lektora temat i dobrze by było aby
coś na ten temat powiedzieć, w każdym razie mil-
czenie nie jest wskazane.
Hejże! Mamay speaking tego samego dnia! W jakim mieście zdajesz?
No właśnie. Jesli ktos już ma za sobą speaking (CAE) to niech podzieli sie wrażeniami. Ja przechodzę przez to za tydzień i na pewno napisze jak było.
(jesli to bylo do mnie) to mam w bydgoszczy 24.11 czyli JUTRO...
Napisz koniecznie jak Ci poszło, co było. Ja zdaje speaking CAE dopiero 15.12... POWODZENIA!!!
Mam takie glupie pytanie: Czy w rozych miastach sa rozne obrazki , czy wszyscy maja takie same....? bo w jednej komisji sa chyba codziennie te same z tego co wiem...
ja zdaję za godzinkę i na pewno będzie ok
do zobaczenia w knajpie :)
ps. qrcze nie ma co się zbyt martwić komisja też chce żebyście zdali
Z tego co wiem, jest kilka zestawów obrazków. W kazdym mieście te same. Tak samo jak można porównywać odpowiednie wersje A,B i C listeningów między miastami, tak samo możemy mieć te same obrazki. Dlatego prosze, jak ktoś już przeszedł w tej sesji speaking CAE o podzielenie się przeżyciami. Wielkie dzięki.
ktos jeszcze jest juz po speakingu? prosze, opiszcie jescze co mieliscie w czesci trzeciej
elo. jestem juz po speakingu...listeningu...i jest fajowo...Bylam choletnie zestresowana...ale wierzecie mi, nie ma sie czego bac. egzaminatorka byla bajecznie smieszna...
w cz 3 dostalam z partnerka obrazki...bylysmy organizatorkami kursu anglisza...mialysmy dojsc do porozumienia, gdzie on sie bedzie odbywal i jakis atrakcje pozaszkolne zafunndowac dzieciakom(wszytsko bylo na obrazakach)pozdrawiam i zycze powiedzenia wszytskim
Ja zdawałaa 01.12, i ostatecznie nie było tak źle. Obrazki jakie dostałam były o niebezpiecznych zawodach, miałam je porównać i odpowiedzieć na pytanie dlaczego ludzie to robią. Pierwszy obrazek przedstawiał staż pożarną gaszącą pożar, a drugi prace na wysokościach - facet malował jakąś rurę. Życzę powodzenia!!!
Dzięki :-)
...a tak właściwie to opisujecie CAE czy FCE?
Czy ktoś może sie wypowiedzieć na temat różnicy poziomów samych obrazków (wiadomo, że od nas zalezy jakim slownictwem sie posłużymy, ale po obrazkach tez widac czy są ciężkie do porównania...) ???
ja tez jestem juz po speaking (fce) nie ma sie czego obawiac. W 2 zadaniu mialam 2 policjantow na koniach i faceta prowadzacego psy na smyczy do porownania (kolezanki mialy: dziewczynki jedzace kanapki na lawce przed szkola & grupe ludzi w restauracji i babcie z dziadkiem, ktorzy uczyli wnukow grac w pilke & pilkarze w czasie meczu). W zadaniu 3 mialysmy obrazki przedstawiajace: muzeum, sklep, kino itp i mialysmy wybrac 3 do ktorych ludzie najczesciej chodza. Rozmowe prowadzila z nami angielka a druga (taka niemila) oceniala nas ale bylo OK wiec don't worry
a wracajac jeszcze do listening (fce) mial ktos tekst A? :)
mam nadzieje ze FCE :)
Ja mialem w ostatnią niedzielę speaking w Katowicach, na jednym obrazku miałem jakąś parę
na nabrzeżu portowym podziwiającą widok morza
a w tle był jakiś olbrzymi okręt pasażerski a na drugim obrazku grupę ludzi skupioną wokół jeepa
na pustyni : kilku białych i dwóch czarnuchów a obok spacerował sobie jakiś zwierzak, coś w rodzaju mrówkojada czy coś takiego.Generalnie
byłem zadowolony po.
FCE speaking nie taki trudny byl:)mnie poszlo niezle pan z komisji byl mily a rysunki tez do przezycia.wazne jest zeby z czesci konwersacyjnej wspolpracowac i nie doinowac na druga osoba.poza tym mowic duzo i nawet ja sie nie zna slowek to nie milknac tylko mowic cos innego nawijka sie liczy:)
Jakie miałeś rysunki na speaking-u FCE? Proszę odpowiedz.
trzymajcie kciuki jutro mam speaking- Cae we Wrocku, jak przeżyję to dam znać co było. pa
ja tez napisze co mialam... tylko jakos czarno to widze... :(
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 46
poprzednia |

 »

Pomoc językowa