Murphy ( gramatyka) starczy?

Temat przeniesiony do archwium.
witam
myslicie ze Murphy granatowy starczy jesli idzie o gramatyke do FCE? odnosze wrazenie ze to jest naprawde porzadna ksiazka ale nie wiem....Zdawal ktos z was w oparciu jesli idzie o gramatyke tylkoz e tej ksiazki?

pozdrawiam
Gramatyka Murphiego raczej nie wystarczy. Pytałam się rok temu na kursie mojego nauczyciela czy wystarczy do FCE przerobić gramatykę Murpiego niebieską a on stwierdził, że to nie wystarczy, bo tam nie ma wszystkich zagadnień. Powiedział, że do FCE trzeba przerobić Murpihego (niebieska książkę) i Hewingsa (brązową na poziomie advanced) i dopiero wtedy mogę myśleć o zdawaniu FCE. Nie wiem jak to jest z innymi, ale ja uważam, że była to dobra rada, bo zdałam na A fce.
Mam gramatyke Murphiego i gramatyke Virginii Evans: Use of English 2.
W ksiazce Evans materialu jest zdecydowanie wiecej, natomiast Murphy jest fajny pod tym względem, ze opisuje wszystko dokladnie i przejrzyście. Czytam to sobie i czuje sie tak, jakbym byla na lekcji:)
Evans oczywiscie tez ma wytlumaczona gramatyke, ale krócej. Zawiera samą istote.
Ja lubie obydwie ksiazki, przy czym z ksiazki V. Evans spokojnie mozna zdac FCE, a z Murphiego - no, nie wiem.... chwilami material jest baardzo prosty.
Aha, i zazwyczaj Evans podaje wiecej wyjatkow, po prostu jest tam wiecej gramatyki.
a mnie Murphy granatowy wystarczył, bardzo dobrze wszystko jest wytłumaczone, w moim przypadku to była tylko samodzielna nauka z tej ksiązki i trochę ją przeciągnełem do 2 lat / niestety z własnej winy/ , ale polecam - ksiązka super po prostu łopatologia
dzikie wielkie za odpwoiedzi postaram sie znalesc Evans ksiazke mam nadzije ze jeste tansza od tamtej bordowej:D
moim zdaniem wystarczy granatowy Murphy. Być może nie na to by zdać na A , ale nidgy nic nie wiadomo.
Gdzie mozna kupic obydwie ksiazki, Murphiego i Virginii Evans?Czy w angielskich ksiegarniach sa dostepne?Prosze o kontakt [email]
Pozdrawiam serdecznie
Moim zdaniem wystarczy, ale czasami pojawiają się zagadnienia gramatyczne, które wykarczają poza FCE i aby zdac dobrze, trzeba byłoby przerobić jakiś podręcznik gramatyczny ponad FCE :/ ale komu by się chciało...
Miewam 70- 100% z listningu, 70-85% z readingu, ale chyba dam sie podciagnąc do jakiś 90% jak bede wiecej czytal, ale use of english to makabra- miewam miedzy 55% a 75% góra!!! i i mimo, iż robie mase ćwiczeń gramtycznie, nie wiem czy przez ten miesiąc z hakiem uda mi się podciągnąc chociaż o 10% pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.