Scenki ;/

Temat przeniesiony do archwium.
Hej. Bardzo proszę o pomoc.. Poniżej jest 5 scenek (takie coś jak jest na maturze). Nie mam pojęcia jak się za to zabrać.. Jeśli ktoś by mógł to bardzo prosiłabym o napisanie ich wraz z tłumaczenie. Z góry dziękuje

1. Wraz z kolegą/koleżanką szukacie trzeciego uczestnika na trudną dwutygodniową wyprawę w góry. Poniżej podane są cztery kwestie, które musisz omówić w rozmowie. Rozmowę rozpoczyna uczeń B.
Wymagane cechy fizyczne
Przydatne umiejętności
Dopuszczalne i niedopuszczalne wady charakteru
Zalety charakteru

2. Wspólnie z kolega/koleżanką szukasz mieszkania do wynajęcia. Porozmawiaj z nim na temat najlepszego dla was rozwiązania. Poniżej podane są cztery kwestie, które musisz omówić w rozmowie z egzaminującym: wielkość mieszkania i czynsz, połączenie komunikacyjne, sklepy i atrakcje w okolicy, możliwość poszukania kolejnego współlokatora.

3.Wkrótce wprowadzasz się do mieszkania wynajętego wspólnie z koleżanką. Chcesz uzgodnić z nią poniższe cztery kwestie. Rozmowę rozpoczynasz ty: potrzebne wyposażenie mieszkania, organizacja przeprowadzki, podział obowiązków domowych ,jak uczcić pierwszy dzień w mieszkaniu.

4.W Twojej klasie jest nowy uczeń / nowa uczennica, który/ która słabo mówi po polsku. Udziel mu/jej potrzebnych informacji o waszej szkole. Poniżej podano cztery kwestie, które musisz omówić. Rozmowę rozpoczyna uczeń B: Ważne osoby, Zajęcia pozalekcyjne, Miejsca w szkole, Łatwiejsze i trudniejsze przedmiot

5. Wkrótce wprowadzisz się do mieszkania wynajętego wspólnie z kolega/koleżanką. Chcesz uzgodnić z nim/nią zasady wspólnego mieszkania. Poniżej podane są cztery kwestie, które musisz omówić w rozmowie z egzaminującym: płacenie rachunków, sprzątanie, zakupy, reguły dotyczące przyjmowania gości
nikt ci tego nie napisze
bo?
bo nikt nie chce tracic czasu na robienie przyslugi leniowi/cwaniakowi
a pomysłałeś że może nie umiem tego?
po co musisz robic to, czego nie umiesz?
mam to zaliczyć i tyle, a żeby zaliczyć musze wykuć na pamięć, zeby wykuć na pamięć musze mieć co prawda? a skoro nie umiem tego to nie napisze sama..
trzeba bylo sie uczyc.
teraz obrazisz sie, ze ktos nie chce Ci napisac zadania domwoego, tak?
w dawnych czasach dzwonilo sie do ludzi z klasy i oni 'pomagali'.
czemu ludzie uwazaja, ze nalezy im sie praca domowa' bo ja nic nie umiem'. Chwalisz sie, ze nic nie umiesz?
Chwale? Prosze o pomoc? Od tego forum jest zgadza się? To po cholere sie spinacie? Nie napiszesz - spoko omiń to a nie komentuj
tak, forum jest od pomocy. Pomoc jest wtedy, kiedy pracujesz samodzielnie i dajesz do sprawdzenia.
Tobie sie wydaje, ze pomoc znaczy 'zrobcie wszystko za mnie'. Jeszcze jakies pytania?
A gdzie to masz napisane? Gdzie jest napisane, ze forum jest od tego, żeby po Tobie sprawdzić? Wdajesz się ze mną w konwersacje bez powodu ;)
osoby, ktore tu pomagaja, maja wlasnie taka zasade.
Nie trac czasu., Jak Ci zalezy, pisz te dialogi samodzielnie.
Jak masz czas, zeby sie wyklocac, to znaczy, ze Ci nie zalezy na pracy domowej. Twoj wybor.
Widzisz - mniej czasu zajęłoby Ci napisanie tego słówko po słówku ze słownika ( nie kopiuj wklej!), a w takim razie i satysfakcja, że się coś napisało jak i niezbędna pomoc z naszej strony by była.
Swoją drogą trochę dziwne, że takie rzeczy sprawiają trudność. Zadania niby maturalne, ale teraz tego wymagają w gimnazjach, a jak się ma szczęście to i pod koniec podstawówki proste dialogi sytuacyjne się pojawiają.

Jak napiszesz to wyślij mi PM - sprawdzę i dam poprawki. :)
edytowany przez MMS2106: 23 maj 2015
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie