Metoda Callana

Temat przeniesiony do archwium.
Czy to prawda,że metoda Callana jest głównie polecana dla uczniów przed FCE?
Czy na wyzszym poziomie nauki lepiej jej nie wybierać?- zastanawiam się nad szkołą Callana w Krakowie- Straszewskiego.
Czy metoda ta wymaga mniej czasu na naukę- ze wzgledu na kierunek studiów będzie raczej w moim przypadku ograniczony.
Z góry dziekuję za pomoc!
to prawda co do fce
Boze, tylko nie Callan! Lepiej wydaj pieniądze na coś lepszego np na podręczniki a nie na to... Metodą Callana wcale nie zdasz FCE poświęcając na to mniej nauki... Poza tym w tych szkołach po prostu nie trzeba się ucyzć - osobiście nie jestem w stanie uwierzyć że ktoś od zera, nie mający styczności z językiem angielskim jest w stanie bez żadnych dodatkowych pomocy zdać FCE... Naprawdę, po prostu nie warto! Lepiej nauczyć się języka porządnie nawet jeśli nie masz czasu po prostu poświęc pół godziny dziennie albo nawet piętnascie minut, ucz się w autobusie, słuchaj radia cokolwiek, a zaraz zobaczysz rezultaty... Poczytaj sobie troszkę o tej metodzie Callana na forum. Kasę przeznacz na tetsy i dobry podręcznik albo native-speakera.
Hmmm... sama uczę się tą metodą i wiem że do FCE się w ten sposób nie przygotuję. Jednak uczę się tam bo mogę poćwiczyć mówienie w języku. Niestety na innych kursach nie miałam nawet okazji otworzyć ust żeby coś wydukać po angielsku. Uważam, że jest to dobra metoda żeby się podszkolić, jak to jest z nauką od podstaw to nie wiem bo ja zaczynałam od 5 stage'a wiec nie potrafie określić. Po sobie widze że robie postępy, zaczełam wreszcie mówić po angielsku bez większych oporów.
A ja polecam fajny serwis wspomagający naukę metodą Callana
www.eklo.lh.pl/callan
Słówka z lekcji same wchodzą do głowy a znajomość
pisowni gwarantowana.

« 

Studia językowe