j.rosyjski łatwy..trudny..ciekawy..a moze nie?

Temat przeniesiony do archwium.
hej mam do Was ogromna prosbe zamierzam zapisac sie na kurs rosyjskiego i chcialabym uslyszec jakies opinie na temat tego jezyka..bardzo podoba mi sie jego brzmienie, wiem ze alfabet jest zupelnie inny niz w jakichkolwiek innych jezykach...ale to wszystko co wiem.. :/ chetnie poslucham jakichs podpowiedzi, opinii etc. znam angielski wloski niemiecki (i oczywiscie polski) myslicie ze znajomosc tych jezykow moze mi jakos pomoc w nauce rosyjskiego? pozdrawiam i czekam na posty :)
Hej, moim zaniem rosyjski to ciekawy język i nie jest jakos specjalnie trudny. Dla mnie problemem było zawsze rzekome podobieństwo do polskiego. Niektóre wyrazy i zdania brzmią podobnie ale znaczą zupełnie co innego i przede wszystkim zupełnie inaczej sie odmieniają. A nauka alfabetu to świetna zabawa, czujesz sie jak w podstawówce, nam nauczycielka kazała na początku kupić zeszyt w trzy linie żebyśmy nauczyli się pisać. Ogólnie polecam naukę rozyjskiego głównie ze względów powiedzmy "politycznych", dobrze znać język wroga :)), żartuje oczywiście... generalnie polecam. Pozdrawiam
dzieki bardzo za Twoja opinie ... zapisalam sie wczoraj na kurs i juz nie moge sie doczekac ....:) ciesze sie jak dziecko ale mam nadzieje ze sobie poradze :)) czekam na inne podpowiedzi jeszzce raz dzieki pozdrawonka

« 

Praca za granicą

 »

Pomoc językowa