METODA TOP DIRECT

Temat przeniesiony do archwium.
Uczy ktoś sie metodą TOP DIRECT jezyka angielskiego?
podobno to jest callan ale zmodyfikowany przez lektorów top direct też jestem ciekaw jakie osiąga sie wyniki tą metodą
efekty są żadne, podobnie jak przy callanie. top direct to tylko wymysł top english school, bo zaczęli tracić studentów rozczarowancych (słusznie) metodą callana. omijać z daleka!
Skuteczność metody w dużej mierze zależy od prowadzących tzn. czy postępują dokładnie zgodnie z metodyką, w innym przypadku skutki są opłakane. Jeśli jednak warunek metodyki jest spełniony ->efekty, które można zauważyć na początku : doskonałe osłuchanie się z językiem, co jest skutkiem zmian lektorów (różne barwy głosu, dykcja i wymowa).
Efekt następny to stopniowe uzyskiwanie płynności mówienia. Według mnie uzyskuje się pewien poziom "automatyzmu" wypowiedzi, absolutnie nie małpiego automatyzmu.
Zajęcia nie polegają jedynie na mówieniu, choć obejmuje to większość czasu, ale również czytaniu, pisaniu no i wykonywaniu ćwiczeń gramatycznych.
Jeśli połączy się Top Direct z nauką słówek (supermemo, prof. Henry, www.slownictwo.pl), czytaniem książek dostowanych do poziomu (np. http://www.penguinreaders.com/pr/resources/index.html), ćwiczeniem gramatyki (supermemo, prof. Henry) i być może kursem kompleksowym (Supermemo First Steps in English, EuroPlus Cambridge Edition) to zdecydowanie efekty są.
Przed rozpoczęciem nauki metodą Top Direct, uczyłem się samodzielnie z wykorzystaniem wspomagaczy komputerowych (supermemo, henry), brakowało jednak żywego słowa i w tym sensie metoda jest bardzo efektywna.
Jednak bez wysiłku nic się nie powiedzie. Wobec tego wypowiedź poniżej "efekty są żadne..." jest czysto subiektywna, a doświadczenie uczy, że wszelkiego typu kategoryczne stwierdzenia należy traktować ostrożnie.
Skuteczność metody w dużej mierze zależy od prowadzących tzn. czy postępują dokładnie zgodnie z metodyką, w innym przypadku skutki są opłakane. Jeśli jednak warunek metodyki jest spełniony ->efekty, które można zauważyć na początku : doskonałe osłuchanie się z językiem, co jest skutkiem zmian lektorów (różne barwy głosu, dykcja i wymowa).
Efekt następny to stopniowe uzyskiwanie płynności mówienia. Według mnie uzyskuje się pewien poziom "automatyzmu" wypowiedzi, absolutnie nie małpiego automatyzmu.
Zajęcia nie polegają jedynie na mówieniu, choć obejmuje to większość czasu, ale również czytaniu, pisaniu no i wykonywaniu ćwiczeń gramatycznych.
Jeśli połączy się Top Direct z nauką słówek (supermemo, prof. Henry, www.slownictwo.pl), czytaniem książek dostowanych do poziomu (np. http://www.penguinreaders.com/pr/resources/index.html), ćwiczeniem gramatyki (supermemo, prof. Henry) i być może kursem kompleksowym (Supermemo First Steps in English, EuroPlus Cambridge Edition) to zdecydowanie efekty są.
Przed rozpoczęciem nauki metodą Top Direct, uczyłem się samodzielnie z wykorzystaniem wspomagaczy komputerowych (supermemo, henry), brakowało jednak żywego słowa i w tym sensie metoda jest bardzo efektywna.
Jednak bez wysiłku nic się nie powiedzie. Wobec tego wypowiedź powyżej "efekty są żadne..." jest czysto subiektywna, a doświadczenie uczy, że wszelkiego typu kategoryczne stwierdzenia należy traktować ostrożnie.
Posiadam opracowane własne materiały do metody Direct English Stage 7:

- wordlist - wytłuszczone słowa łącznie z tłumaczeniami występujące w ksiązce nr 4
(wszytko podzielone na poszczególne lekcje). Przydaje się do nauki przed samym testem, ale i nie tylko.
- test 7 Direct English .doc oraz 40 słów z testu w formacie mp3
- Direct English mp3 - Lekcje 77-88 (stage 7)
- Dyktanda mp3 - stage 7 (38-43)


W miarę rozwoju mojej nauki będę opracowywał kolejne stage,
(oczywiście jak czas mi na to pozwoli).
Średnio opracowuję 1 lekcję na tydzień. Wszelkie pytania proszę kierować na adres
email: [email] Nie będę odpowiadał na forum, bo nie mam na to czasu.

Metoda podobna do Callana, mi jakoś lepiej wchodzi. Piszcie to się podzielę sugestaiami.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE - sesja zimowa 2005

 »

Studia językowe