​Have u played outlast?

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałem się coś zapytać,
​Have u played outlast? jest dobrym zdaniem?
bo nie bardzo rozumiem pytań, np. w present perfect, czy pytanie w past simple jest też dobre? no i jeśli ktoś zapyta się w p.perfect to mam odpowiedzieć w p.perfect?


jak powiedzieć gram w gothica (gra komputerowa) aktualnie, w jakim czasie...... w tym sensie, że nie w tym momencie, tylko wiecie o co chodzi, zaczołem i gram, ogrywam gre , a np. pracuje w sklepie teraz, nie w tym momencie, ale jakby się nas ktoś zapytał, gdzie pracujesz, pracuje w sklepie teraz
Have u played Outlast? znaczy kiedykolwiek, w ogóle, innymi słowy: Have u ever played Outlast?

Did u play zasadniczo powinno kończyć się określeniem momentu, bo jest to pytanie o to, czy grałeś wczoraj, tydzień temu itd. Czyli: Did u play Outlast yesterday?

Potocznie, niezgodnie z klasyczną gramatyką, wielu powie: Did u play Outlast? mając na myśli, że kiedykolwiek.

Tak, odpowiadaj używając czasu, w którym jesteś pytany.

Drugie. I have played x recently (czyli klasycznie) albo I'm playing x, co nie oznacza koniecznie, że w tym konkretnym momencie, kiedy mówisz, tylko these days i jest to rzecz o charakterze tymczasowym (za pół roku to może być inna gra, wcześniej była inna). Tyczy się to także słuchania muzyki.
Czyli 'where are u working now ? && where do u work now ' jest to samo? czymś się różnią?
Where do you work bez now. Znaczy po prostu: gdzie pracujesz. Tak w ogóle gdzie.

Jeżeli chcesz zapytać, gdzie teraz pracujesz (nie w tej sekundzie, w której pytasz, tylko w umownym "teraz", czyli ostatnio) to: Where are you working now? To sugeruje, że wiesz, albo domyślasz się, że ten ktoś pracował kiedyś gdzieś indziej, albo że to nie jest praca na zawsze.
Czyli 'where are u working now ? && where do u work now ' jest to samo? czymś się różnią? potocznie mało się różnią od siebie.
no ale where are u working now nie jest czymś w rodzaju nad czym teraz pracujesz? co może oznaczac prace np.nad jakims przedmiotem
nad czym teraz pracujesz?
np
what are you working on now?
where znaczy gdzie, nie ma bata :)
Ja chyba zacznę znowu pić :)))
Cytat: Aaric
Ja chyba zacznę znowu pić :)))

znowu? - myslalam, ze nigdy nie skonczyles na zawsze.......:-)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie