U kogo korepetycje?

Temat przeniesiony do archwium.
Mając do wyboru: studenta anglistyki czy osobę z CPE kogo byście wybrali?
Wybrałabym studenta anglistyki, gdyż taki student po studaich posiada te wszystkie poziomu a poza tym zna metodyke nauczania itd. A ktoś z certyfikatem umie się posługiwać językiem, ale nie wiadomo czy umie nauczać. To tak jak my, każdy z nas zna j. polski, ale nie każdy z nas mógłby go uczyć.
Pozdro
Ale oczywiście decyzja nalezy do Ciebie.
zalezy na jakim jestes poziomie. Jesli przed fce to pewnie student (rzetelny i dobry) bedzie ok. A jesli do egzaminu wstepnego to najlepiej nauczyciela, tylko oczywiscie to juz kwestia ceny. Osoba z Cpe wcale nie musi byc dobrym nauczycielem... ale oczywiscie moze;P najlepiej gdybys sprawdzil obu
A ja myślę, że do certyfikatu lepiej przygotuje ktoś kto sam go zdawał.
Osobe, z ktora lepiej sie odgadujesz :-) Niestety zarowno student anglistyki jak i osoba z CPE moze byc swietnym czy tez dennym nauczycielem, reguly nie ma zadnej wiec sprawdz z kim Ci sie lepiej pracuje. Z takim jednym ale: osoba z CPE przynajmniej umie SIE uczyc wiec jakies pojecie o nauczaniu miec powinna (no, chyba, ze ja ktos przecignal przez to CPE za fraki, choc watpie ;-)))
Hm... Tylko, że osoba, która pyta nie napisała czy chce się uczyć na egzaminy wstępne, na maturę, na egzaminy Cambridge lub inne podobne czy może poprostu w celach zwyczajneh nauki j. angielskiego i w tym też tkwi problem.
Oczywiście, bardzo przepraszam, że nie napisałam powodu, z jakiego umieściłam to pytanie. Jestem korepetytorką i zastanawiałam się jakie kwalifikacje bardziej "przemawiają" do uczniów: CPE czy anglistyka. Czy każdy student po anglistyce jest na poziomie CPE czy raczej dobrym CAE? Zdaję sobie sprawę, że ludzie po filologii mają większe pojęcie o metodyce nauczania, lecz z drugiej strony to jeszcze nie czyni z nikogo dobrego nauczyciela. Anyway, dzięki za odpowiedzi. :)
Temat przeniesiony do archwium.