Prośba o sprawdzenie, konsultacja

Temat przeniesiony do archwium.
Mam takie zadanie, w poleceniu jest napisane (choose and put the words in the right form)

1. He .......... on bail and .............. to appear in court a month later. (release, summon)

- He has been released.. czy He was released? dalej wstawiłem ..and will be summon

2.To work at the front desk you need to be patient and to enjoy ...... (speak) on the phone.

Wstawiłem speaking, dobrze?

Na razie dwa, ale ciągle rozwiązuje, więc może jeszcze coś do tego tematu dorzucę. Proszę o sprawdzenie. Z góry dzięki.
1 patrz wpis mg
2. speaking
edytowany przez zielonosiwy: 09 cze 2015
Cytat: Cichyy
1. He .......... on bail and .............. to appear in court a month later. (release, summon)

a month later - miesiąc później
to nie może się odnosic do terazniejszosci, bo znaczenie 'za miesiac od teraz' wyraza sie po angielsku np. 'in a month', na pewno nie z 'later'

to teraz napisz to tak, zeby sie odnosilo do przeszlosci: 'zostal wypuszczony... i wezwany'
Tyle jest amerykanskich seriali w telewizji, gdzie mozna uslyszec podobne stwierdzenia - no ale ludzie ogladaja ale nic z tego nie kumaja.
was released? a z tym summon to nie mam pojęcia..
nie oglądam telewizji a na seriale nie mam czasu ;)
jak to nie masz pojęcia? najtrudniejsze za Tobą. Skoro wiesz, jak napisać 'wypuszczony', to będziesz wiedział, jak napisac' wezwany'. Samo 'wezwany'.
summoned?
no i już.
dzięki, a tu..

He ...... to the police station and ...... in custody for eight hours (take/hold)

He was take? ... and hold in custody?
powtorz strone bierna, bo nie rozumiesz
napisales
on byl wziac.. i zatrzymac
was taken? i held?
ok
a tu..

Finally, He .... by two detectives and ....... about the events of the evening. (interview, question)

He was interviewed ? and questioned?
ok
to jeszcze tu i Ci już nie zajmuję czasu dłużej;

They ....... samples of his fingerprints and DNA. (take)

They took?
ok
Dzięki za pomoc, można zamknąć.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą

 »

Nauka języka