Test proszący o pomoc.

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry. Staram się pomóc mojemu tatusiowi. Mam zamiar zamieścić tekst niżej napisany na zagranicznym forum (USA, Australia). Bardzo proszę o pomoc w tłumaczeniu aby tekst był zrozumiały dla innych. Pozdrawiam serdecznie, dziękuję.

''Szanowni Państwo.
Mam na imię Damian, pochodzę z Polski. Zwracam się o pomoc do miłośników RX-8 na całym Świecie. Mój Kochany tatuś Dariusz tak jak Wy, jest wielkim miłośnikiem Mazdy z sercem w kształcie rotoru. Niestety, choroba zabrała mu jego życiową pasje.
Jego ‘czerwona strzała’-tak ją pieszczotliwie nazywał- służyła mu dzielnie przez kilka lat. Aż do czas gdy podjął walkę z chorobą. Został zmuszony do sprzedaży aby opłacić kosztowne leczenie. Nie poddawał się. Walczył przez długie dwa lata. Wygrał! Niestety wygraną nie cieszył się długo. W zeszłym roku ponownie zachorował. Już nie kwalifikuje się do ponownego leczenia. Jedyne co mu pozostało to cieszyć się resztą życia.
Jestem jego jedynym dzieckiem- upragnionym synem. Bardzo chciałbym, sprawić uśmiech na jego twarzy. Finanse mi na to nie pozwalają. Jego wielkim marzeniem jest rx-8 r3. Chciałby powrócić do swojej pasji na ostatnie chwile swojego życia.
Wpadłem na pomysł spełnienia jego życia. Postanowiłem ruszyć cały Świat i pomóc Tatusiowi! Waz z moja rodziną i fanami silnika Wankla w Polsce, zebrałem 4500zł=1304,35$! To wiele, jednak wciąż mało. Pieniądze te muszę wydać na przewiezienie samochodu z U.S.A. opłacenie podatków i ubezpieczenia i wielu innych kosztów. Zamówiłem breloki w kształcie rotoru i mam zamiar je sprzedawać alby zebrać brakujące pieniądze. Organizuję festyn charytatywny. Niestety obawiam się, że mam zbyt mało czasu na moje działania. Bardzo chciałbym zdążyć z wywołaniem szczęścia u Darka.
Dlatego wstąpiłem do tego, oraz innych grup na Facebook na całym Świecie! Szukam pomocy gdzie tylko mogę. W tym miejscu bardzo proszę o pomoc. Każde 0,1$ jest dla mnie na wagę złota. W imieniu mojego Tatusia oraz moim, serdecznie dziękuję za wsparcie i zrozumienie.''

''Dear Sir or Madam.
 My name is Damian, I come from Poland. I am asking for help from RX-8 lovers all over the world. My beloved Daddy, like you, is a great Mazda enthusiast with a rotor-shaped heart. Unfortunately, his illness took away his life's passions.
His 'red arrow' - he was so affectionately called - served him bravely for several years. Until the time when he took up the fight with the disease. He was forced to sell to pay for expensive treatment. He did not give up. He fought for two long years. He won! Unfortunately, the victory did not enjoy long. He fell ill again last year. No longer eligible for re-treatment. The only thing left to him is to enjoy the rest of his life.
I am his only child - a longed-for son. I would love to make a smile on his face. Finance does not let me do it. His big dream is rx-8 r3. He would like to return to his passion for the last moments of his life.
I came up with the idea of ​​fulfilling his life. I decided to move the whole world and help Daddy! Waz with my family and fans of Wankel's engine in Poland, I collected 4500 PLN = 1304,35 $! It's a lot, but still not enough. I have to spend this money to transport my car from U.S.A. payment of taxes and insurance and many other costs. I've ordered rotor-shaped key rings and I'm going to sell them to collect the missing money. I organize a charity festival. Unfortunately, I'm afraid that I have too little time for my actions. I would love to make Darek happy.
That's why I joined this and other groups on Facebook all over the world! I'm looking for help wherever I can. At this point, I am asking for help. Every $ 0.1 is worth my weight in gold. On behalf of my Daddy and mine, I thank you for your support and understanding.''