"Put your money where your mouth is"

Temat przeniesiony do archwium.
Tłumaczę pewną komedię na własny użytek i jest taki dialog. Chłopaki się kłócą, który ma najdłuższe przyrodzenie. Oto fragment:
Cytat:
- Your dick is too small to see, anyway, right?
- Oh, yeah? I just bet you guys wish you had what I have.
- Bullshit.
- Put your money where your mouth is.
- Money? Now he's talkin'. All right, listen up, guys. Everybody put in a buck... and the man who's got the biggest tool... he's the one who wins the pool.

Konkretnie chodzi mi o ten idiom put your money where your mouth is. Wiem, że to znaczy coś w stylu poprzyj słowa czynami, ale czy w tym przypadku będzie pasować czy trzeba jakoś inaczej to ująć?
edytowany przez dcks: 01 cze 2011
trzeba to ująć (tfe! :-) inaczej, bo w następnym zdaniu jest nawiązanie do money
'put your money where your mouth is' - generalnie chodzi o zaklad pieniezny, nie tylko czyny ale i pieniadze wchodza w rachube. Cos podobnego do tego jest ' you can talk the talk, but can you walk the walk' - znaczy mniej wiecej to samo. Jak chwalisz sie to zalozmy sie i wtedy zobaczymy kto wygra.
Dziękuję za odpowiedzi ;) Chyba nie będzie dużym odstępstwem, jeśli dam może się założymy o kasę?. Chociaż to już będzie pytanie.
pytanie o kasę anuluje element zaskoczenia i gry językowej.
Może Ile na to postawisz?
Ostatnie pytanko, jeśli można. Czy to będzie duże odstępstwo od oryginału, jeśli Oh, yeah? I just bet you guys wish you had what I have przetłumaczę na Mam dłuższego niż wy wszyscy zamiast dosłownie?
edytowany przez dcks: 01 cze 2011
Do napisow pasuje, ale tlumaczenie jest oczywiscie uproszczeniem
Wiem, bo on to właśnie powiedział błyskawicznie, więc pomyślałem, aby przetłumaczyć to skrótowo, żeby dało się przeczytać bez przewijania i pauzowania ;) Wszystkim serdecznie dziękuję za odpowiedzi w tym temacie. Pozdrawiam.
dokladne i piekne literackie tlumaczenie to jedno, a wymogi medium (np. napisy) to drugie, niestety.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie