List do władz angielskeigo klubu sportowego.

Temat przeniesiony do archwium.
Mój kolega marzy o czymś związanym z Menchesterem Unitet. Wypociłem poniższy list do ich biura. Pomóżcie mi przy nim - nie chę wysłac prostackiego, naszpikowanego błędami listu.

Szanowni państwo!

Piszę ponieważ mam ogromna prośbę. Zbliżają się osiemnaste urodziny mojego przyjaciela - Filipa, który jest zagorzałym fanem Manchesteru United. Chcę mu sprawić nadzwyczajną niespodziankę. Posiada on niemal wszystkie gadżety związane z Manchesterem United, więc kupienie mu czegoś szczególnego – czegoś czego jeszcze nie ma – graniczy z cudem. Jako jego przyjaciel wiem, że niezwykłą radość sprawi mu prezent związany z jego ulubionym klubem. Jego największym marzeniem jest obejrzenie meczu Manchesteru na Old traford, otrzymanie oryginalnej, podpisanej koszulki gracza Manchesteru. Wiem jednak, iż tego typu prośby nie są realizowane dlatego proszę o przesłanie mi życzeń urodzinowych dla Filipa z podpisem Sir Alexa Ferbusona albo/i innych zawodników Manchesteru – co również będzie dla niego przyczyną radości.
Jeśli należy zrobić coś więcej – przesłać specjalny wniosek lub gotowe życzenia do podpisu – proszę mnie o tym poinformować a niezwłocznie będę starał się spełnić wymagania.
Proszę pozytywnie rozpatrzyć moją prośbę i tym samym pozwolić sprawić swojemu koledze wyjątkowy prezent.

Z poważaniem:
po pierwsze, 2 minuty temu poprawialam cos podobnego. Widac, ze to jest zadanie domowe.
Drugie - zadales sobie za ciezka prace - nie jestes w stanie przetlumaczyc tego, co napisales po polsku. A przeciez CHYBA NIE OCZEKUJESZ, ze ktos to za Ciebie zrobi.
Co powie nauczyciel? Pamietaj, ze oni tez tutaj bywaja.
to nie zadanie domowe! - Miałbym na tyle szczerości w sobie żeby sie do tego przyznać. Pojawiłyby się przecież cztery charakterystyczne kropki do opisania. -Chcę tylko sprawić przyjacielowi nietypową niespodziankę - bo życzenia urodzinowe opatrzone podpisem jendego z nalepszych trenerów/piłkarzy świata byłoby czymś innym niż jakaś tandetna niespodzianka kupiona w sklepie za rogiem.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie