Kilka czasowników w zdaniu.

Temat przeniesiony do archwium.
Hej:) mam pewien problem być może dość banalny ale nie daje mi on po nocach spać xD
Otóż chciałam zapytać jak to jest z kilkoma czasownikami w zdaniu nie ważne w jakim czasie no chyba, że ma to jakieś znaczenie. Jeśli np. chcę napisać ''Jeśli nauczyciel może udowodnić,że niektórzy uczniowie wagarowali to powinien dać im jakieś dodatkowe zadania" to to zdanie powinno wyglądać tak "If teacher can proves that some pupils played truant he should gives them some extra excersises "? czy powinno wyglądać tak "If teacher can prove that some pupils played truant he should give them...." ? na serio nie wiem jak to jest jeśli jest wiecej czasowników w zdaniach. Moglby mi ktoś wytłumaczyć i może podać jakieś przykłady z modalnymi i nie tylko w różnych czasach? Byłabym baaaaardzo wdzięczna:)
tak teraz czytam co napisałam... mam nadzieje,że ktoś zrozumie o co mi chodzi xD
If the teacher can prove that some of the students played truant, he should give them extra work to do.

jak masz jakis czasownik modalny uzyty z 3 os.l.poj., a po tym czasowniku wystepuje inny czasownik, to ten inny czasownik nie ma prawa przyjmowac koncowki -s - czas. modalny eliminuje ta koncowke

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie