Present Simple a Present Continuous

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć.

Czy do zdania mówiącym, że nowy sklep będzie otwarty od jutra od 9 mam użyć present simple?

Jak rozpoznawać kiedy mam używać jakiego czasu? Czy wskazanie pory dnia, dnia tygodnia i godziny zazwyczaj mówi o present simple?
Wydaje mi się że nowy sklep będzie otwarty od jutra od 9 masz użyć present Continuous- ponieważ " - Present Continuous używamy, gdy chcemy powiedzieć o czymś, co jest już ustalone w przyszłości np. Wyjeżdżamy jutro na wycieczkę do Włoch.
(bilety kupione, wszystko spakowane, zbiórka o 8 rano). Więc chyba present Continuous
Wydaje mi się że nowy sklep będzie otwarty od jutra od 9 masz użyć present Continuous-
...I think that the new shop will open at 9 tomorrow....gdzie tu jest present continuous?

Wyjeżdżamy jutro na wycieczkę do Włoch.
..We're going on a trip to Italy tomorrow...
Sprawcie czy w dobrym czasie ułożyłem pytania:
- Do you like dacing?
- Is she want to go home now?
- What are you listen to at the moment?
- Do they prefer hard rock or rap?
- Is he need a glass of water?
- Do you enjoy this party?
- Is she go home now?
- Is belong to you this jacket?

Jeśli gdzieś jest źle to proszę o wytłumaczenie.
Cytat: terri
Wydaje mi się że nowy sklep będzie otwarty od jutra od 9 masz użyć present Continuous-
...I think that the new shop will open at 9 tomorrow....gdzie tu jest present continuous?
Jesteś za przeproszeniem tępy jak 12:00 w nocy " Wydaje mi się " to mój zwrot a nie ze ma tak brzmieć zdanie. OMG!!
[quote name=Erykos74
Jesteś za przeproszeniem tępy jak 12:00 w nocy " Wydaje mi się " to mój zwrot a nie ze ma tak brzmieć zdanie. OMG!![/quote]

Po pierwsze, moj drogi to jestem kobieta. Po drugie - p[omysl co piszesz, i nie szczekaj mi tu jak nowo-narodzony. Widac, ze pelnie jez. ang masz w palcu - NOT. Kiedy bedziesz to mial to wtedy mozesz (i tutaj daje ci pelne prawo) odnosic sie do mnie tym tonem.
Cytat: maniakc
Sprawcie czy w dobrym czasie ułożyłem pytania:
- Do you like dacing?
- Is she want to go home now?
- What are you listen to at the moment?
- Do they prefer hard rock or rap?
- Is he need a glass of water?
- Do you enjoy this party?
- Is she go home now?
- Is belong to you this jacket?

#1 gramatyczne dobrze /inny blad/, jedno z pozostalych - dobrze.
Moze wejdz na zakladke Nauka angielskiego na tej stronie.
Cytat: Erykos74
Jesteś za przeproszeniem tępy jak 12:00 w nocy

..tępy jak 12 w nocy?????...może ciemny jak 12 w nocy....

Terri...slap him silly upside the head, he deserves it....
Temat przeniesiony do archwium.