mowa zależna ...chyba...

Temat przeniesiony do archwium.

Witajcie, poniżej przedstawiam fragment zdania (nie jest to mój tekst). Czy moglibyście rzucić na nie okiem? Moim zdaniem źle jest zasosowana mowa zależna, ale to tylko mój wymysł ( was about i got).

....when I've read that chapter is about sports I get surprised about the coincidence...

Pozdrawiam i z góry dziękuję. Arek
....when I've read that chapter is about sports I get surprised about the coincidence...

tego nawet nie rozumiem, napisz to poprawnie
jak napisałem wyżej, to nie jest mój tekst!!
Autorka chciała napisać, że jak przeczytała, że rozdział jest o sporcie była zaskoczona zbiegiem okoliczności... ;)

Ponawiam pytanie, czy w zdaniu powyżej dobrze jest zastosowana mowa zależna?
to zdanie jest zle z innych powodow

Kiedy przeczytalem, ze (przedimek) rozdzial jest o sporcie, dziwie sie zbiegowi okolicznosci
dzięki ;) a czy mógłbym prosić o poprawną wesję angielską?
Ja bym To napisał tak:
...when I've read that the chapter was about sports, I got suppriesed about the coincidence...

Co sądzicie o tym?
ten przedimek wszystko tu zmienia, zrozumiałam zupełnie inaczej niż przytoczony pol. oryginał, juz nawet chciałam wykreślać "is"
Cytat: arekteller
dzięki ;) a czy mógłbym prosić o poprawną wesję angielską?
Ja bym To napisał tak:
...when I've read that the chapter was about sports, I got suppriesed about the coincidence...

Co sądzicie o tym?

Nie
when I read ...was about...I was surprised...

nie moze byc najpierw present perfect (teraz, kiedy przeczytalem...), a potem Simple Past (wtedy zdziwilem sie)
ja to widze inaczej...
When I read that that chapter was about sports, I was surprised about the coincidence.
więc powinno być tak?

...when I read that the chapter was about sports, I was surprised about the coincidence...
.
edytowany przez pakk: 26 mar 2012
Cytat: terri
ja to widze inaczej...
When I read that that chapter was about sports, I was surprised about the coincidence.

2tea2room22 ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa