Kupno biletu.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, niebawem wylatuję do mamy i będę miał za zadanie kupić trzy bilety (powrotne) z włączeniem kiedy wracam, oraz o której godzinie.

Utworzyłem coś takiego, ale zupełnie nie wiem czy to się trzyma jakieś zgrabnej kupy gramatycznej.

Hi, three tickets return. We back fifth August at sixth a.m.

Sądzę, że są tutaj błędy chociażby w tym iż brakuje the/in/on w odpowiednich miejscach, lecz to jest już wyższa "matematyka" i nie potrafię sam do tego dojść.

Liczę na waszą pomoc, dzięki ! :-)
>>>Hi, three tickets return.
...Could I please have 3 return tickets. (Dlaczego nie uzywasz 'please' - bez tego wyglada po hamsku)
>>We back fifth August at sixth a.m.
...We need to return on the 5th August at 6p.m.


Racja, bez "please" wygląda to dość wulgarnie.
Dzięki.
sory, dopiero zauwazylam - ja napisalam 6p.m. tzn 1800 hrs, a ty napisales 6a.m. tzn 0600 hrs - zwroc uwage na to. Lepiej powiedziec 'in the morning'.
Ok, dzięki.
Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie:
We need to return on the 5th August at ...
W zamian za trzykropek chciałbym dodać "piętnaście po czwartej (rano)".. Jak powinno w takim razie wyglądać takie zdanie ?(Końcówka zdania)
Cytat: k4m0r3k
We need to return on the 5th August at ...
W zamian za trzykropek chciałbym dodać "piętnaście po czwartej (rano)".. Jak powinno w takim razie wyglądać takie zdanie ?(Końcówka zdania)

No wlasnie. Jak bedzie?
pietnascie- godziny dzielimy na kwadranse
po-
4tej-
rano-
"We need to return on the 5th August at a quarter past four", "We need to return on the 5th August at quarter past four",czy "We need to return on the 5th August a quarter past four".
Godzinę podałem chyba poprawie, teraz mi chodzi o gramatykę.. Powinienem zastosować "at a", samo "at", czy może "a" ?
edytowany przez k4m0r3k: 05 lip 2012
on August 5th
on the 5th of August

at a
ale pewnie chciales napisac 'on the 4.15 bus'
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Nauka języka