Parafrazy - problemy ze zdaniami

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Chciałbym dopytać co i jak z parafrazami, bo dopiero niedawno zacząłem to przerabiać i jeszcze średnio mi to idzie.

Dajmy na to zdanie
Mr Hicks isn't a good teacher.
I w nawiasie mamy słowko (well)
Inne przykłady:
The guards made me empty my pockets (I was)
Everybody knows that Mr Adams travels to the most remote and extreme place (Mr Adam is) byłoby known for travelling to the most...?

Simon isn't an important person, but he acts like one (as if)

Co warto sobie powtórzyć, żeby łatwiej się w tym poruszać?
Z góry dziękuję za pomoc.
Cytat: Belford
Witam!

Chciałbym dopytać co i jak z parafrazami, bo dopiero niedawno zacząłem to przerabiać i jeszcze średnio mi to idzie.

MUSISZ KOJARZYĆ RÓŻNE TRIKI JĘZYKOWE. KAŻDA JEST INNA, ALE Z CZASEM ZOBACZYSZ, ŻE NIEKTÓRE PRZEKSZTAŁCENIA SIĘ POWTARZAJĄ

Dajmy na to zdanie
Mr Hicks isn't a good teacher.
I w nawiasie mamy słowko (well)

well=dobrze, przysłowek. "Dobrze" występuje z czasownikiem, czyli 'On nie 'czasownik' dobrze

Inne przykłady:
The guards made me empty my pockets (I was)

tu jest jasna sprawa: 'me' staje się podniotem, a więc zamiana na stronę bierną.

Everybody knows that Mr Adams travels to the most remote and extreme place (Mr Adam is) byłoby known for travelling to the most...?
raczej known to travel =wiadomo, że podróżuje
known for travelling - znany z podróżowania - w gruncie rzeczy też ok w tym zdaniu

Simon isn't an important person, but he acts like one (as if)
musisz wiedzieć, czemu służy wyrazenie as if i jak go się używa.

Co warto sobie powtórzyć, żeby łatwiej się w tym poruszać?

Niestety, całą gramatykę, ale w szczególności stornę bierną, conditionals, unreal past, różne spójniki. Rób dużo takich zadań, aż automatycznie zaczniesz rozpoznawać prawidłowości.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego