a czy the?

Temat przeniesiony do archwium.
Hello!
Mam takie pytanie jaki przedimek pasuje w zdaniiu: I walked in the/a forest? Albo: I climbed a/the mountain? Myślę, że 'a' by tutaj pasowało, ale w sumie to nie jestem pewna:)

Z góry dzięki za pomoc!
to zalezy od kontekstu niestety
No właśnie i temu nie mam pojęcia:) Powiedzmy, że opowiadam komuś, że pojechałam na wycieczkę i tam na tej wycieczce weszłam na górę (to chyba the skoro to jakaś konkretna góra była) i, że chodziłam po lesie, las to chyba jakiś taki mniej konkretny hehe to chyba a:D Dobrze kombinuję? Przedimki to zmora... Nie zna ktoś jakiejś książki, w której przedimki są przedstawione na konkretnych przykładach np takich z forest itd?
jezeli rozmowca nie wie, o jaka gore, las chodzi, to tylko 'a'.
I climbed a mountain? Wspialem sie na jakas/pewna gore. odbiorca prawdopodobnie zapyta: ,,na jaka gore?"
I climbed a/the mountain? Wspialem sie na te gore (na te o ktorej juz ci mowilem, te co wiesz...)
A/an używasz, gdy mówimy o jednej spośród wielu osób lub rzeczy. Przedimka the uzwamy, gdy mówimy o jednej konkretnej osobie lub rzeczy. Nistety w dużej mierze zależy to od kontekstu. W pańskim zdaniu będzie I climbed the mountain i I walked in the forest, ponieważ wchodziz na górę i spacerujesz po tym lesie.

Mam nadzieję, że pomogłam! xD
@starwhite2012
Na którą górę, po którym lesie, bo nie wiem?
Temat przeniesiony do archwium.