just?

Temat przeniesiony do archwium.
just jest przysłówkiem czasu czy częstotliwości bo na różnych stronach jest to różnie napisane??czy może pełnie dwie funkcje
wszystkie przyslowki czestotliwosci sa przyslowkami czasu.

moim zdaniem just nie jest przyslowkiem czestotliwosci, ale nie uczylem sie na pamiec klasyfikacji. Po co Ci potrzebna taka wiedza?
czyli wszystkie przsyłówki czasu są przysłówkami częstotliwość jeśli patrzeć na odwrót?

a po co mi ta wiedza? a tak szukałem coś, i patrzyłem gdzie może wystąpić przysłówek czestotliwosci w zdaniu i jest między innymi zawsze po czasowniku 'be' np. always, just, never . Ale skoro piszesz że wszystkie przysłówki częstotliwosci są przysłówkami czasu to i tak przysłówki czasu niemogą nieraz o ile nie więkoszsci przypadku zając miejsce w zdaniu tak samo jak przysłówek częstotliwości mimo jak piszesz są tym samym.???

pewnie i tak jak piszesz just jest przysłówkiem czasu ale może zajmować odziwo te same miejsca jak przysłówek częstotliwości w odróżnieniu od innych przysł. czasu.
edytowany przez adrino: 25 sty 2013
"czyli wszystkie przsyłówki czasu są przysłówkami częstotliwość jeśli patrzeć na odwrót?"

wszystkie zwierzęta są kotami?

"ale może zajmować odziwo te same miejsca jak przysłówek częstotliwości w odróżnieniu od innych przysł. czasu"

bardzo możliwe, że tak własnie jest, bo np. yesterday nie zajmuje tych pozycji, a jest przysłówkiem czasu
ok @mg wszystko jasne

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie