Bardzo krótkie pytanie o "a"

Temat przeniesiony do archwium.
Mam takie zdanie, które jest mi potrzebne do aplikacji na tzw."workcamp".

In my opinion, a history is very important for every nation and every man, so I want to do what is possible for retain a memory of the past, even do a simply maintenance work


Nie wiem, czy wysepują w nim jakieś potworne błędy, ale ja mam pytanie odnośnie jednego "a" przed " simply maintenance work". Stawiać, czy nie stawiać?
Zdanie jest nie do końca zgrabnie napisane, ale skoro pytasz tylko o "a", to jest ono tam zbędne i dodatkowo ma być "simple", a nie "simply".
Może jestem mało rozgarnięty, ale nie kumam co ma wspólnego pamięć o przeszłości i historia z wykonywaniem prostych prac.
Dziękuję bardzo :) Jedno tylko pytanie dodatkowe w takim razie - Czy "niezdarnie" oznacza, że jest nie do odczytania i żal się człowiekowi na jego widok robi, czy że po prostu nie jest majstersztykiem, ale ujdzie? :)
A, jeżeli chodzi o to, to obóz polega na wolontariacie, w czasie którego pracuje się w Niemczech, w muzeum historii - w samym jego opisie mozna przeczytać, że organizacja która zaprasza na workcamp ma na celu szerzenie wierzy o historii, ale praca wolontariusza polega na wykonywaniu drobnych prac w muzeum. Zresztą, ten fragment aplikacji nie jest moj tylko kolegi, spieraliśmy się o to nieszczęsne "a", i własnie przegrałam. Moja wygląda chyba bardziej "racjonalnie", ale jako że nie chcemy mieć zbyt podobnych, to on ponapisywał coś innego :) Jeżeli Cię to interesuje, to ja napiałam tak: History is my passion, especially I like to read web pages and books about Medieval. This workamp gives me a chance to learn more about the past. I have also manual abilities and I will share them with a great pleasure. I’ve always dreamed about work what let me be important and useful for others and makes me a better person. I would like my life to be more significant. That is why I have decided to apply for the SCI voluntary service.
In my opinion, 'a' (niepotrzebne) history is very important for 'every nation and every man' (gramatycznie ok, ale to zdanie można poprawić) + dlaczego jest important

np. because we are the past, that is, the sum of all the events. Each day that is gone is the past already...blah blah blah

, so I want to do what is possible 'for retain a memory of the past' (całe zdanie do poprawki), even do 'a simply maintenance work' MANUAL LABOUR.

Na aplikacje ten tekst jest zbyt informal.
Teraz juz rozumiem o co chodzi z historią.

In my opinion, ('a" jest zbędne) history is very important for every nation and every man, so I want to do whatever possible to retain ("a" jest zbędne) memory of the past, even do simple maintenance work.
a memory to wspomnienie
memory to pamięć (o przeszłości)
jak nie wiesz, czy 'a" jest potrzebne, czy nie, wpisujesz rzeczownik do słownika Longmana
http://www.ldoceonline.com/dictionary/history
jeśli w nawiasie na zielono jest napisane "uncountable" to "a" jest zbędne, jeśli jest na zielono "countable" to "a" jest potrzebne :-)
edytowany przez kikino: 03 kwi 2013
Twój tekst jest lepszy niż to zdanie kolegi. Brzmi całkiem przyzwoicie, ale with great pleasure (bez "a")
patrz
http://www.ldoceonline.com/dictionary/pleasure
Dziekuję wam bardzo! Zawsze mam problem z tym "a", podobnie w szkole ... Słowa - okay, czasy - ujdą, ale chyba nie zdarzylo mi się napisać nic po angielsku, gdzie nie popełniłabym blędu w "a" lub "an". Albo za dużo tego, albo za malo ;)
Dziękuję raz jeszcze!
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie