CONDITIONALS? !

Temat przeniesiony do archwium.
witam. mam problem ze zdaniami warunkowymi, drugiego i trzeciego stopnia. czasem mam dylemat ktorego warunku powinnam wybrac np. w ponizszych zdaniach.

Przyklad 1.
I'm forgetful and that's why I didn't take the map with me.
tutaj bardziej postawilabym natrzeci, bo skutek wydarzyl sie w przeszlosci( nie wiem czy dobrze to probuje zdrozumiec), czyli :
If I hadn't been forgetful, I would have took the map with ?

Przyklad 2.
She broke the device down because she isn't good with electronic equipment.
tu to samo? wydarzenie w czasie przeszlym, dlatego trzeci cond?
If she had been good with electronic equipment she wouldn't have broken the device down?

Przyklad trzeci, w sumie dotyczacy pierwszego i drugiego warunku. Jest takie zdanie:
He wants to go to the party but he has to finish cleaning the house.

If he finish cleaning the house he will go to the party. ( zakladajac ze malo zostalo mu do sprzatania i bardzo jest mozliwe, ze sie wyrobi)
czy if he finished cleaning the house he would go to the party? ( np. zostalo mu jeszcze wiele do posprzatania i nie wie czy zdazy ).
czy takie i takie formy sa prawidlowe, czy ja po prostu przekombinowalam? bardzo prosze o pomoc i o wtylumaczenie, bo juz tyle mecze sie z tymi nieszczesnymi conditionalsami ;-)
przekombinowalas

zawsze patrz, w jakim czasie usadowione jest kazde zdanie skladowe:
I'm forgetful (TERAZNIEJSZY) and that's why I didn't take the map with me. (PRZESZLY)

Terazniejszosc pomieszana z przeszloscia - to jest kliniczny przypadek mixed conditional
to co odnosi sie do terazniejszosci tlumaczysz jako II conditional (pamietajac oczywiscie, kiedy uzyc would a kiedy simple past), a czesc przeszla jako IIi cond.
w tym przypadku: If I asn't/weren't forgetful, I would have taken the map....

Teraz przeanalizuj drugi przyklad:
She broke the device down because she isn't good with electronic equipment.

Dalej jest ok, ale zwracaj uwage na koncowki:
If he finishES cleaning the house he will go to the party. ( zakladajac ze malo zostalo mu do sprzatania i bardzo jest mozliwe, ze sie wyrobi)
czy if he finished cleaning the house he would go to the party? ( np. zostalo mu jeszcze wiele do posprzatania i nie wie czy zdazy ).

Aahaaaaa. :-) Czyli w drugim przypadku:
She broke the device down because she isn't good with electronic equipment.
If she were good with electronic equipment she wouldn't have broken the device down?

Dziekuje za udzielona wczesniej pomoc i odpowiedz :)
ok

Studia, szkoła?
stare cwiczenia nieuzupelnione jeszcze z liceum, chyba najwyzsza pora je zapelnic:D
chwalebne przedsięwzięcie :-)
Hahaha:-) Dziekuje pieknie w takim razie:-)
Temat przeniesiony do archwium.