COMPLETE

Temat przeniesiony do archwium.
Do wstawienia w odpowiedniej formie: call for, change, gauge, influence, join, launch, sing, tackle, take part, write

Very few have 1)________in a demontration or2)______a letter of protest, let alone3)________a political party. But with the advent of the Internet, a new way of4)______a campaign or5)_________government policy has emerged:e-petitions. Any British citizen can start a petition on the British government website. If more than 100,000 people6)________the petition, popular petitions have7)______a referendum on British membership of the EU, or demanded action to8)__________problems like addiction. But could a petition ever lead the Government to actually9)_______the law? Or is it just a cynical way for the government to10)________public opinion or, worse, to fool voters into thinking that the Government is actually listening to tchem? Time will tell.

1 take part
2 write
3 gauge
4 join
5 sign
6 call for
7 launched
8 will be tackle
9 change
10 influencing
No to na co czekasz? Na jakiegos frajera ktory to zrobi za Ciebie czy cos?
W poleceniu jest w odpowiedniej formie.
Cytat: fui_eu
W poleceniu jest w odpowiedniej formie.

a co to znaczy..odpowiednia forma? moze wypelnisz dokladnie, zeby asker wiedzial (bo jemu samemu sie nie chce)...:-)
Terri, tak - na takiego jak ty.

fui_eu, ZROBIŁAM na tyle, na ile potrafię. Po to wstawiłam zadanie, żeby ktoś WYTŁUMACZYŁ, NIE ZROBIŁ.
... i niektore czasowniki zle dobralas;)
Cytat: natelyn
Terri, tak - na takiego jak ty.

No to sie nie doczekasz :-)
Wybacz, ale to niewiele mi pomaga. Z założenia jeśli robi się błąd nie wie się, gdzie.
Cytat: terri
Cytat: natelyn
Terri, tak - na takiego jak ty.

No to sie nie doczekasz :-)

Już ubolewam.
terri needs her chill pill:) @natalyn, poszukaj slow z polecenia w dobrym slowniku i najczesciej znajdziesz przyklady ich uzycia w zdaniach. To przeciez potrafisz;)
edytowany przez fui_eu: 01 paź 2013
call for - domagać się
change - zmiana
gauge - oceniać coś
infuence - wpływ
join - przylaczyc się
launch - rozpocząć np. kampanie
sing - podpisywać sie pod czyms
tackle - uporac sie
take part - brac udział
write - wiadomo, pisać

6 signed
odpowiednia forma - np. przed 1. masz 'have', czyli trzeba tu wstawic czasownik w formie odpowiedniej do present perfect itd.
1 have taken part
2 have written
3 have gauged
zawiera sie to w jednym zdaniu, czas wiec musi być ten sam, czy tak?
1 ok
2 tylko written
3 let alone wymaga uzycia gerund, ewent. znowu samego czasownika, ale nie wiem, czy to bedzie gauge
3 join, mam na myśli samemu przylaczaja sie..
join to dobry czasownik
pomylilem sie: po 'let alone" występuje bezokolicznik, nie gerund. Można też dać formę czasownika występującą wcześniej w zdaniu
czyli tutaj: join albo joined
If more than 100,000 people6)________the petition, popular petitions have7)______a referendum on British membership of the EU, or demanded action to8)__________problems like addiction.

czy to jest dobrze przepisane, nie pominięto czegoś przed popular?
...petition, it could be debated in the House of Commons. I teraz...Recent POPULAR

przepraszam, mój blad..tez sie pomyliłam ;)
A reszta? Jezeli nie potrafisz odpowiednio dopasowac, debata nad ktora forme uzyc jest zbyteczna;)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie