pytanie

Temat przeniesiony do archwium.
Czy możecie mi odświeżyć pamięć- chodzi mi o rzeczowniki policzalne i niepoliczalne tj. rzeczownik information jest niepoliczalny więc nie ma liczby mnogiej.
I moje pytaanie jest czy wszystkie niepoliczlne rzeczowniki nie mają liczby mnogiej???
I czy promotion też jest niepoliczalny?
promotion występuje jako rzeczownik policzalny i niepoliczalny

>I moje pytaanie jest czy wszystkie niepoliczlne rzeczowniki nie mają
>liczby mnogiej???
To zależy o co Ci chodzi - jeśli jest niepoliczalny to nie może mieć liczby mnogiej... Jednak może sprawiać wrażenia jakby taka liczba istniała... np. "news"
więc jak będzie poprawnie:

If you want to get more information about our promotion/promotions please contact at.....
>If you want to get more information about our promotion/promotions
>please contact at.....


If you want to get more information about promotion prospects please contact us on/at..
ładniej
... further information ...
If you want to get more information about promotion prospects please contact us on/at..
a moze lepiej:
If you would like to obtain further information about our promotions/any of our promotions, please contact us on...
Wyclef:

> jeśli jest niepoliczalny to nie może mieć liczby mnogiej... Jednak może sprawiać wrażenia jakby taka liczba istniała... np. "news"

A co z: congratulations, outskirts, customs..? Przyblizy ktos? Bo ja mam znak zapytania w glowie.
custom/customs - congratulation/congratulations - l. poj i l. mnoga
outskirts - niema on the 'outskirt'- tzn niepol.
>outskirts - niema on the 'outskirt'- tzn niepol.

Jest: "...shopping centers sprouted on the outskirts of Canadian cities" ( z Wikipedii), ale nie tu moj problem. Mam pare wersji dotyczacych niepoliczalnych rzeczownikow:

1. Sa takie, ktore nie maja liczby mnogiej
2. Sa takie, ktore maja tylko liczbe mnoga
3. Sa takie ktore wystepuja i w mnogiej i pojedynczej

Czy wszystkie punkty sa prawdziwe?
>>outskirts - niema on the 'outskirt'- tzn niepol.

terri, przepraszam, dopiero teraz dotarlo co mi napisalas. Jak zwykle zalapalam po czasie.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe