Zadanie - Speaking

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,

Ostatnio robiłam zadanie z angielskiego i natrafiłam na problem. Miałam uzupełnić luki w zdaniach z formą will.

__________ people not write personal letters in the future. (possible)

Męczyłam się nad tym z 15 minut i nic. Albo moja wiedza jest taka skromna albo to zdanie nie ma sensu (chyba, że odpowiedź jest taka oczywista, że ją przeoczyłam). Robiłam to na chyba 5 sposobów i ani jeden nie brzmi dobrze. Proszę pomóżcie :)
possibly people will not
No i właśnie w tym tkwi problem. Po przed not nie można nic wstawić :(
a possible trzeba użyć?
Tak
Znaczy possible, nie possibly
ale "not" pewnie można przestawić.
No niestety, po people nie można już nic zmieniać ani wstawiać. Wydaje mi sie że tego nie można zrobić poprawnie bo sie nie da.
chyba sie nie da.
A wiesz z jakiej to książki? Może ktoś ma klucz.
W podręczniku/kluczu może być błąd. Bywa. Jakie było polecenie słowo po słowie?
Zadanie było z ćwiczeń Succes Pre-intermediate.

Read the key and complete what the people say. 1%=very unlikely, 20%=unlikely, 50%= possible, 80%=quite certain, 99,9%very certain.

W tym zdaniu trzeba było wstawić 50% czyli possible.
Nic tam nie pisze, że po people czy czymkolwiek innym nie można niczego wstawiać. I nie jestem też pewna czy akurat trzeba użyć tego possible, very certain i pozostałych.

Pokaż jeszcze przykładowe zdanie. Ten key.
Gdzieś przy tym zdaniu było napisane 50%?
Może tak będzie prościej :) http://www.imagebam.com/image/2d98df5[tel]
Moim zdaniem tam jest błąd - w innych zdaniach wstawiali odpowiednie formy WILL, albo skonstruowali to tak, że nie ma wątpliwości, a tutaj wkradł się prawdopodobnie chochlik drukarski... ja trzymałabym się wersji podanej tutaj na początku: possibly people will not :)
>W tym zdaniu trzeba było wstawić 50% czyli possible.

W cale nie trzeba było wstawić tego wyrazu, tak jak w pierwszym zdaniu nie trzeba było wstawić 'quite certain', bo sami autorzy wstawili 'probably'.

Tak czy inaczej, chyba nie da się tak zacząć tamtego zdania, żeby przed not nie było 'will' albo 'to'
Dzięki za pomoc :) W piątek będziemy sprawdzać więc się przekonam, ale też myślę że jest tam błąd.
Oo, napisałem 'w cale', fe.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa