targi pracy

Temat przeniesiony do archwium.
w przyszłe wakacje planuje wyjazd do USA slyszalam ze sa organizowane targi pracy przez CIEE czy ktos moze byl takich targach czy za udzial w nich sa pobierane jakies oplaty i gdzie moge sie dowiedziec o termin odbywania sie takich targow
Po ostatniej wycieczce na niby wielkie Miedzynarodowe Targi Pracy w Poznaniu mam mieszane uczucia co do takich imprez. Najbardziej jednak denerwuje mnie ciągłe robienie w balona ludzi poszukujących pracy za granicą i to nawet przez powazne instytucje, które są do tego powołane.
Przed chwilą swoje doświadczenie zamieściłem na stronie internetowej tu:
http://rst.w.interia.pl/targi.html
Może ktos na to będzie trafiał przez wyszukiwarkę i może do czegoś się przyda.
skoro nie targi to jak znalesc prace w USA zeby byla pewna bo jakos nie mam zaufania do biur podrozy pozatym czesto daja one mozliwosc znalezienia pracy samemu wiec jak szukac pracy?
Zobaczymy ile osób wpisze się do wątku "Wupy i eures" to przynajmniej będziemy wiedzieć czym sobie nie warto zawracać głowy.
Jak na razie wychodzi na to , że najlepiej załatwiać poprzez znajomych. Podobnie jak i z pracą w Polsce.

Spośród mojego otoczenia wyjechały osoby kompletnie nieznające jezyka, bez odpowiednich papierów, bez żadnego przygotowania, a spróbuj przez jakąś agencję. Potrzebne im zaswiadczenia o niekaralności, tłumaczenia różnych dokumentów i takie inne duperele. Naprawdę nie wiem, czy oni tak sobie jaja z ludzi robią, czy te firmy to są przykrywki do całkiem innych interesów. Nie mam pojecia :-))

Jeden znajomy np. pracuje w Anglii jako rzeźnik pojechał za posrednictwem jakiegos posrednika, który na codzień sprzedaje na straganie na targu. Próbował wcześniej przez różne biura i była figa. Jest tam tylko od 5 miesięcy, a w sobotę się dowiedziałem, że jego żona z dzieckiem juz się szykują by do niego na dniach dojechać. Jadą do niego na stałe.
no tak ale o ile do anglii mozna jechac w ciemno to do USA raczej nie bardzo czekam na wypowiedzi osob ktore byly w USA

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa