Supermemo pytanie inne ;)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Wiem, że temat tego programu był już tysiąckrotnie powtarzany, ale mimo korzystania z forumowej wyszukiwarki nie udało mi się odnaleźć odpowiedzi na jedno pytanie:

Czy program Supermemo (chodzi mi konkretnie o Speedup!) posiada wyszukiwarkę słówek lub inne narzędzie, za pomocą którego sama mogłabym sobie dobierać słówka, których chcę się uczyć?
Jeśli pracujesz w poziomie zaawansowanym możesz nacisnąć jednocześnie przyciski Ctrl+A, w okienku wpisać szukane słowo. Później, gdy zdecydujesz się je włączyć do trybu nauki przyciśnij jednocześnie Ctrl+M.
Dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź! :)
Przetestowałam ten sposób na "Angielski No Problem" (wersja starsza, nie UX). Niestety, po "nauczeniu się" wyszukanego słówka, program automatycznie wraca do ostatniej nieprzerobionej jednostki w kolejności.
Czy jest możliwość zrobienia listy, odpowiednika tego, co oferuje PH? Tzn. zrobić sobie listę kilkunastu słówek, a potem nauczyć się całej tej serii?
Rozważam zakup programu Supermemo*, ale nie chciałabym, żeby były to pieniądze wyrzucone na coś nieodpowiadającego moim potrzebom, tj. sama chciałabym wybierać słówka do nauki,bez narzucanych z góry przez program.

*Korzystając z okazji zapytam: czy jest możliwość połączenia baz Speedup! i Power words? I czy wyszukiwanie odbywałoby się wtedy w obu bazach?
1. Rzeczywiście tak jest. Żeby uczyć się tylko tych wyszukanych słówek powinnaś postępować następująco.

- Po przerobieniu wyznaczonych na dany dzień powtórek rozpocząć wyszukiwanie potrzebnych Ci słowek.

- Każdorazowo po znalezieniu danego słowa naciskać Ctrl+M. SM włączy to słowo do zbioru słów tzw Final drills.


- Po wprowadzeniu w ten sposób np 10 "nowych słówek" nacisnąć Ctrl+F3. To rozpocznie naukę tych słówek/wyrażeń.

2. Pieniądze wydana na żadną z wersji SuperMemo nigdy nie są "wyrzucone w błoto", jak piszesz.

3. Istnieje mozliwość połączenia baz Speedup i Power Words, ale nie widzę sensu takiej operacji, gdyż SM Power Words jest wyciągiem z baz Speed up i Proficiency. Conajmniej połowa słów z Power znajduje się w Speedup.

Jeśli jednak upierasz się przy tym podaję Ci najprostszy sposób:

a) zabezpiecz proces nauki bazy Speedup
b) zapisz pliki dźwiękowe bazy Speedup na HD (w folderze C:\msm\systems\Speedup.) i Power Words w folderze C:\msm\systems\PowerWords)

c) wyeksportuj do postaci tekstowej bazę power Words a następnie zaimportuj ja do Speeedup (na końcu oczywiście) powinno zadziałać prawidłowo.

d) zaimportuj proces nauki.

Powinno zadziałać, jednak na wszelki wypadek zabezpiecz sobie obie bazy, żeby móc je odtworzyć.

Inny opis połaczenia baz znajduje się w FAQach na stronie producenta.
Faktycznie, użyłam zbyt mocnego wyrażenia. Miałam po prostu na myśli program, który miałby być niedostosowany do potrzeb moich, jako odbiorcy, z całym szacunkiem dla supermemo.

Jeśli chodzi o dobór bazy, skorzystałam z supermemo.net i na stronie poświęconej bezpłatnej nauce zobaczyłam udostępnione zasoby ze speedup i power words. Ten drugi zestaw zdecydowanie bardziej mi pasuje. Ale, oczywiście, skoro udostępniony jest tylko mały procent z każdej bazy, słówka, które się pokrywają zapewne są w nieudostępnionej części. Jak rozumiem, lepiej, żebym kupiła speedup?
Zastanów się nad kupnem Extreme English. Ten pakiet zawiera wszystkie sztandarowe wersje profesjonalnych baz SM. Brakuje tylko "First Steps in English" i "The Next Steps to English".
Już o tym myślałam, ale ani słownictwo specjalistyczne z "Proficiency" ani podstawy z "Basic" są mi niepotrzebne. A 120 zł (speedup + power) to zawsze mniej niż 200zł. :).
Próbowałam połączyć te bazy korzystając z wyżej opisanego schematu, ale program szacuje ten proces na w przybliżeniu 8 godzin 30 minut. Tyle to ma trwać, czy ja coś zrobiłam nie tak?
Niestetyt, może to tyle trwać. Najlepiej zrobić to w nocy po odłączeniu komputera od sieci i wyłączenia firewawalla.
Udało mi się zgrać te bazy! :) Dziękuję bardzo za nieocenioną pomoc! Bez niej z pewnością nie zdecydowałabym się na danie Supermemo szansy przekonania mnie do siebie!
Więcej wiary w siebie. Miło współpracować z ludźmi, którzy wiedzą czego chcą i dążą do tego uparcie. Życzę powodzenia. BJK
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa