Uniwerk Bialostocki , kto?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,
Kto sie bedzie uczyl na Uniwerku Bialostockim na fil. angielskiej dziennej?
Siemanko! Ja w tym roku zaczynam studia na pierwszym roku na anglistyce dziennej na Uniwersytecie w Białymstoku! Narazie widzę że tylko 2 osoby (Ty i ja), może ktos więcej się dostał?
Ja mam dużo pytań dotyczących tych studiów oraz mieszkania w akademiku. Czy Ty możesz udzielić pewnych rad? Czy może ktoś kto już studiuje ten kieruenk tam? Czekam na każda rade!
Pozdrawiam.

P.S.
Mój numer [gg] , możemy pogadać (jestem często na niewidocznym).
Siema.
Jesli chodzi o akademiki to wiem tylko tyle ze sa:D. To sa akademiki politechniki bialostockiej i nie iwem dokladnie jak jest z cena. A tak w ogole to ja bym se stancje znalazl i odpuscil akademik. Cenana bank nie wiele wieksza jka nie ta sama a masz spokoj i wolna reke. Ja nie mam takiego problemu bo mieszkam 12km od bialegostoku wiec bede dojezdzal. Skad jestes?

Pozdr.
hej! Ja skonczylam wlasnie licencjat na UwB.. studia łatwe i przyjemne:) .. jak sie uczysz systematycznie a imprezujesz tylko wtedy kiedy wiesz ze mozesz...
Elo Wyclef!
Ja jestem z Kolna, to jakieś 100 km od Białegostoku. Tak więc ja jestem zdany na akademik lub stancje (ale chyba będzie akadamik, jeszcze papierów nie złożyłem na niego, ale zrobie to w tym tygodniu).
Wyclef, jaki lektorat drugiego języku wybrałeś? Francuski czy może hiszpański? Bo ja wybrałem hiszpański.
Tak po za tym to jestem zadowlony że będe studiował angol, czyli to co zawsze chciałem.
Pozdrówki!

Acha, mam jeszcze pytanie do Maćki. Gdzie mieszkasz, w akademiku czy na stancji? Bo ja właśnie też zamierzam uczyć się systematycznie, a imprezować tylko wtedy, gdy będzie można. Opisz nam mniej więcej jak wyglądają studia na UwB. Jestem zadowolony że piszesz, że łatwe i przyjemne:)...
Hej. Ja wybralem jezyk niemiecki, ale zastanawiam sie zeby zmienic na rosyjski. Ogolnie rzecz biorac to nbie umiem dwoch:D, ale jakos to bedzie. Jesli chodzi o imprezowanie to nie pogardze:D, ale oczywiscie w granicach rozsadku.
wedlug mnie akademik jest przejebany i tylko utrudni zycie. Nie wiem jaki sens jest pchac sie do akademika jak mozna tak samo latwo albo i latwiej zalatwic se stancje i miec wszystko w du...:D

Posdro i do zobaczenia na uczelni:D
po pierwsze: zdecydowanie STANCJA!! no chyba ze nowiutki akademik na Żeromskiego..
A co cchesz wiedziec o studiach? bo ksiazke moglabym napisac:)
To,ze łatwe i przyjemne to pisze po ukonczeniu ich.. a w trakcie roznie bywało... 16 egzaminów na II roku-tego sie nigdy nie zapomni.. koszmar!ale do przejscia...
Hehehe słuchajcie sie Madzi ona Wam prawde powie :P z tą systaematycznością to masz racje w 100 % ale ja jestem najlepszym przykładem tego, że nawet jeśli sie nie jest systematycznym to i poprawki i komisy tez przejsc sie da :D
to nie sa akademiki Politechniki. Tylko wlasnie nowe akademiki na Żeromskiego. W środku jest troche sterylnie i biało, jak w szpitalu, ale imprezy się udają;)
Ja jednak w akademiku na Żeromskiego. Szukałem stancji, ale nie znalazłem. Może na 2 rok:)
Mam kilka pytań do studiujących na UwB angielski:
1) Czy na samym początku sa jakieś wejściówki? Czy ogólnie oprócz egzaminów profesorowie robią jakies niezapowiedziane wejściówki?
2) Kiedy jest rozpoczecie dla studentów I roku, 3 października czy później?
3) Nie jestem z Białegosotku, więc chcę wiedzieć kiedy będzie już rozwieszony plan zajęć.
4) Czego ważnego można się jeszcze dowiedzieć od was?
5) Jak z książkami? Trzeba mieć wszystkie, czy są drogie, czy można odkupic od starszyych roczników, czy lepiej bardziej polegać na ksero?
6) CZy potrzebny będzie dyktafon? (mam nadzieje że nie)
Noi i 7) Czy da się rade pogodzić nauke z pracy w weekendy? Tzn. czy będe w stanie dobrze się nauiczyć na egzaminy oraz pracowac w sobote i niedziele? Może macie dla mnie jakies oferty pracy :P?

Czekam na odpowiedzi:P
Pozdrówki;)
>1) Czy na samym początku sa jakieś wejściówki? Czy ogólnie oprócz
>egzaminów profesorowie robią jakies niezapowiedziane wejściówki?

profesorofie nie robia wejsciowek. ogolnie na wykladach nie ma wejsciowek.
Na zajeciach bywaja, ale zapowiedziane.

>2) Kiedy jest rozpoczecie dla studentów I roku, 3 października czy
>później?

chyba 3. ale musisz zadzwonic do sekretariatu i sie upewnic.

>3) Nie jestem z Białegosotku, więc chcę wiedzieć kiedy będzie już
>rozwieszony plan zajęć.

30.09

4) Nie lekceważ fonetyki teoretycznej.

>5) Jak z książkami? Trzeba mieć wszystkie, czy są drogie, czy można
>odkupic od starszyych roczników, czy lepiej bardziej polegać na
>ksero?

nie trzeba miec wszystkich. W niektorych przypadkach mozna polegac na ksero. Odkupic raczej nie, bo wiekszosc sie przydaje do konca zycia;p No chyba ze komus juz nie sa potrzebne.

>6) CZy potrzebny będzie dyktafon? (mam nadzieje że nie)

mozna obejsc sie bez

7) Czy da się rade pogodzić nauke z pracy w weekendy?

a to juz od Ciebie zalezy...

pozdro.
Dzięki doughnut! Wisze Ci piwo:P

>>2) Kiedy jest rozpoczecie dla studentów I roku, 3 października
>czy
>>później?
>
> chyba 3. ale musisz zadzwonic do sekretariatu i sie upewnic.

Czy jest to te uroczyste rozpoczęcie? Że trzeba iść w garniturku:P?

>>5) Jak z książkami? Trzeba mieć wszystkie, czy są drogie, czy
>można
>>odkupic od starszyych roczników, czy lepiej bardziej polegać na
>>ksero?
>
> nie trzeba miec wszystkich. W niektorych przypadkach mozna polegac na
>ksero. Odkupic raczej nie, bo wiekszosc sie przydaje do konca zycia;p
>No chyba ze komus juz nie sa potrzebne.

Zapomniałem sie zapytać czy te książki są drogie?

Mam pyatnie dotyczące akademika: Czy jest ktos kto tak samo jak ja zaczyna pierwszy rok na UwB na anglistyce i będzie mieszkał w akademiku na Żeromskiego?
Ja słyszałem, że przydzialanie pokoi bedzie z dniem rozpoczęcia się roku akadmickiego (czyli 3 października) Czy to prawda?
>Zapomniałem sie zapytać czy te książki są drogie?

niektore są. Np. taki Graver - 80zl. Ale mozesz skserowac za ok 20.
Lacine mozna kupic w antykwariacie. Do Historii malo kto ksiazke kupuje etc.
Mysle ze jak dobrze pokombinujesz to w 1[tel]sie zamkniesz.

>Ja słyszałem, że przydzialanie pokoi bedzie z dniem rozpoczęcia się
>roku akadmickiego (czyli 3 października) Czy to prawda?

Najlepiej bedzie zadzwonic do akademika/sekretariatu. Na pewno Ci powiedza.

>Dzięki doughnut! Wisze Ci piwo:P

jakos sie dogadamy w pazdzierniku;)
Hej!
Wyclef, w której grupie jesteś? Bo ja w IV, oczywiście na dziennych. No i mam lektorat z hiszpańskiego. Miałem juz zajęcia z mgr P. Foulds z pisania, nawet fajny typek.
Doughnut, pamiętaj, że wisze Ci piwo, tylko nie wiem jak się spotkac, zaproponuj coś.
Ma ktoś może do sprzedania książki lub jakieś materiały (kserówki) z I roku fil. ang.?? Jak tak to niech da znać, to się dogadamy.
Pozdro!
studentom anglistyki uwb proponuje zajrzec na strone support.4us.pl
no ja to mam duuuzo ciekawych handoutow, ksiazeczek itp ze wszystkich trzech lat:)
Karol kurna to my się razem uczymy bo ja też jestem w 4 grupie ty "łysa pało" :D:D:D . To ja ... Łukasz lol kurna ale lol:D:D:D:D:D:DD:D

To do jutra ziomek:D

Nie no ale lol

Pozdro.
No siema, siema

Zobacz jaki zbieg okoliczności:P:P że się uczymy razem..... Heheh
Co tam, uczyłeś się przez weekend czy balangowałeś:P:P??

Umiesz na mówienie:P?

Pozdrówki, i do zobaczenia w poniedziałek na mówieniu!

P.S.
DO Maćki:
Heh, to może trzeba by było się spotkać i może coś by się pohandlowało, co?? Interesuje mnie teraz pierwszy rok... (szczególnie wykłady!!!!!)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa