pierwsze wrażenia na IFA we Wrocku

Temat przeniesiony do archwium.
Jakie są Wasze wrażenia po pierwszym tygodniu zajęć na IFA Wroc? Jakie przedmioty Was ciekawią, a które wydaja się nie do przejścia? Piszcie swoje opinie.Ja tak jak wielu z Was jestem pierwszakiem i chętnie dowiem się co Wy o tym sądzicie.
wlasnie jakie?

pzdr.
lacina zyg
Lacina to chyba wszedzie sieje postrach.
HEj
JEst całkiem sympatycznie
Tzn zaczne od tych wykładowców którzy zrobili na mnie takie sobie wrażenie.
Pan(szczupły, młody, oczywiście nie znany mi jeszcze z nazwiska) od Słownictwa, bardzo sztywny, nic u niego nie ma na luzie.Mam wrażenie , że da nam popalić.
Pani od ćwiczonek z lit.angielskiej, bardzo wiele umie, ale tak strasznie wykłada, że moja grupa boi się odezwać.Podobno tutaj można spodziewać sie schodów.
I pan od jezykoznawstwa, bardzo sympatyczny, aczkolwiek, w ogóle go nie słychać, a wykłady są prowadzone tak nudno.Osobiście , mimo najlepszych chęci mało z tego zrozumiałam.


CAła reszta , jak najbardziej życzliwi ludzie.
Konwersacje , mój uluibiony przedmiot, native speaker z USA boski, jejku nie chciało mi sie wychodzic z sali.
Pani
od gramatyki praktycznej, bardzo mądrze mówi,idziemy krok po kroku.
Dalej łacina, szkoda mówić, bo ja mało z tego rozumiem, ale chyba nie bedzie tak zle,

Hmm co tam, cała literatura mnie martwi, na literaturoznawstwo mamy mnóstwo do przeczytania, a ludzie mówią , że to dopiero początek.
Writing, jak najbardziej mi sie podoba......
Pomysl z obowiazkowa historia....przemilcze, bo jesli juz koniecznie musimy przejsc przez jakis dodatkowy przedniot, ktory da nam uprawnienia nauczyciela, to moze moglibysmy sami decydowac co nas interesuje.

Aha, dlaczego kazdy z Was tak sie zapiera, ze nie bedzie nauczycielem????
Jestem jedyna osoba, ktora chyba otwarcie wiaze swoja przyszlosc ze szkolnictwem..


Ale wiecie, to dopiero początek.JA siedze jak zaklęta na tych wykładach, są rzeczy ktore mnie nie interesuja, ale to jakies 10% wszystkiego.Kocham chyba te studia, i mam nadzieje , że sobie poradze.

Uwaga osobista jest taka, ze na 1 roku dosyc ze malo jest Panów, to połowa z nich to kosmici.Poznałam co najmniej 5, ale coż wiekszosc z nich jest pozytywnie zakrecona.

Pozdrawiam pierwszakow
PS jak bylo na integracyjnym spotkaniu w Rynku?????
Do Mr Julka: Wiem że jesteś człowiekiem uczonym:) i doświadczonym... wiec czy mógłbyś doradzić nam jakiś bardzo dobry słownik english-english?? Bo jest mi teraz potrzebny na studia i mam dylemat;] z gory dziekuje;]
eeee bez przesady, nie znam sie na slownikach. co najwyzej moge powiedziec z czego ja korzystam:
- Longman, Dict. of Contemporary Eng.
- PWN-Oxford, w obie strony
- Fundacja Kosciuszkowska, w obie strony
- Prawniczy, w obie strony (autor: E. Ozga)
- biznesowy (takie niebieski, cala seria pod red. prof. Piotrowskiego z Opola)
- Wordpower, taki kieszonkowy do plecaka na zajecia
- Dictionary&Thesaurus Collinsa, kieszonkowy do plecaka
- Thesaurus, Oxford taki ogromny ogromniasty
- Webstera ogromniastego, kupionego na wyprzedazy w Taniej Ksiazce na Swidnickiej:)


pzdr.

a jak w IFA? Ogolnie cool czy kiepsko?
- slownik socjolingwistyki, ale to chyba nie o to chodzi:)
>Pan(szczupły, młody, oczywiście nie znany mi jeszcze z nazwiska) od >Słownictwa, bardzo sztywny, nic u niego nie ma na luzie.Mam wrażenie , >że da nam popalić.


:>
Dzieki. Pozdro;]
a ja jestem w PWSZ`u:]
I tez gut :]
Do Mr Julka - czy warto zaopatrzyć się w Oxford Collocations?
kwiatek z ktorej gr jestes??
heehe lacina rzeczywiscie malo ciekawa poza tym niepozyteczna ;/
i nic nie rozumiem z opisowki ale pani jest super
ogolnie fajni wykladowcy z wyjatkami ale malutkimi(zbyt ciche wyklady z wstepu do jezykoznawstwa)
aha wykladowcy mogliby sie przedstawiac na pierwszych zajeciach bo nie wiadomo jak sie do nich zwracac ;)
jedyny problem :czemu nie ma wfu?? ;((
pzdr :))
ja mam kolokacje i czesto z niego korzystam

pzdr
Hej - spokojnie, w-f będzie od 2 roku. Jeszcze Ci się odechce, kiedy przekonasz się, jak wyglądają zapisy przez internet... Łacinę macie, z tego, co wiem, z panią O. - tylko się cieszyć, dawniej łaciny uczyła prawdziwa kosa, a pani O. jest ugodową kobietą;-). U prof. Posta najlepiej siedzieć w pierwszej ławce, inaczej ciężko cokolwiek usłyszeć - i zrozumieć; ale za to egzamin pisze się w grupach(!), więc mało kto go oblewa:-). A z kim macie pozostałe zajęcia?
odrobinke nie na temat :) ale tez jestem pierwszakie i przerazenie mnie ogarnia na przedmiocie zwanym : descriptive grammar. Chodz nie o tej uczelni mowie :)
No opisowka to bedzie trudny przedmiot podejrzewam :P
U prof. Posta
>najlepiej siedzieć w pierwszej ławce, inaczej ciężko cokolwiek
o wreszcie sie dowiedzialam jak sie nazywa ten pan ;))
>mało kto go oblewa:-). A z kim macie pozostałe zajęcia?
pozaostale zajecia hmm wlasnei to jest problem bo wiekszosc wykladowcow sie nie pzredstawia ;( hehe wiem tylko jak sie nazywa pan od slowek i opiekunka roku z ktora mamy pisanie ;)
o wlasnei mam pytanie co do lektoratu: czy mozna sie zapisac np na niemeicki przez studium?chodiz mi o to ze ja chce niem od podstaw a w ifa nie ma niem poczatkujacego ;(
a wf hmm ja bym chciala juz miec ;)0 chociaz rzeczywiscie to internetowe zapisywanie pzreraza
pzdr
mi sie budynek podoba :>
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa