Progi punktowe, jak się liczy punkty, filologia angielska na UG

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Maturę piszę dopiero za rok w maju ale już mam wybrany kierunek, miejsce i wgl wszystko. Z tym że teraz takie pytanie - Nie mam zielonego pojęcia jak się liczy punkty na studia, czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć? Chcę się dostać na UG i tam jest takie coś:

Język angielski - 0.6
Język polski - 0.2
Jeden przedmiot do wyboru spośród: - 0.2
historia, historia sztuki, biologia, WOS, geografia, matematyka, fizyka i astronomia, chemia, urzędowy język UE z wyjątkiem języka polskiego i języka angielskiego, język rosyjski

Wynik egzaminu mnoży się przez mnożnik przedmiotu. Wynik egzaminu na poziomie rozszerzonym mnoży się przez mnożnik przedmiotu oraz dodatkowo przez współczynnik 1,5

Nie mam zielonego pojęcia jak to liczyć, może ktoś się orientuje? Byłbym bardzo wdzięczny o szczegółowe instrukcje ;p
Nie wiem czy dobrze liczę ale zdaje mi się że trzeba pomnożyć wynik z matury podstawowej np. z angielskiego przez 0.6 a z rozszerzonej przez 0.6 x 1.5? I teraz powiedzmy że miałbym takie wyniki:

J. Angielski rozszerzenie - 90%
J. Polski podstawa - 70%
Matematyka podstawa - 30%

90 x 0.6 x 1.5 = 81
70 x 0.2 = 14
30 x 0.2 = 6

Razem = 101 punktów

Przeglądając progi punktowe w roku 2012 / 2013 na filologię angielską minimalny próg punktowy wynosił 115 punktów

Czy jest w ogóle jakakolwiek szansa że na rok 2014/2015 będzie mniejsza? Bardzo chciałbym studiować na UG ale nie wiem czy się załapię :(
"Matematyka podstawa - 30%"

Zaniżone. Skoro zrozumiałeś zasady obliczeń, to na pewno uzyskasz więcej punktów z matematyki :-)

Nie wiadomo, czy rok temu stosowano taki sam wzór. Może np. rozszerzoną mnożono przez 2?
jednak stosowano ten sam wzór.
Nie zaniżone ;p Może dostanę parę procent więcej ale na dużo to bym nie liczył

A tak wgl to zdaję jeszcze starą maturę a ją chyba jakoś inaczej się liczy, nie wie ktoś?
jak to 'zdaje jeszcze stara mature'? ktora stara?
No jestem teraz w 2giej klasie liceum, za rok piszę maturę więc jeszcze po staremu no nie?
Jak jesteś w drugiej LO, to zdajesz nową maturę. Starej matury to teraz zdawać już nie sposób, nie wiem, jak na to wpadłeś.
Musi ci chyba chodzić o to, że na ustnej z polskiego masz prezentację, a nie pytania, bo z maturami teraz jedynie taką zmianę chcą wprowadzić. W tamtym roku wprowadzili zmiany z ustnego angielskiego, całość lekko upraszczając, ale to jeszcze za wiele nie zmienia.
No więc nie przesadzałabym z określeniem "stara matura", bo to odnosi się do czegoś ciut innego. ;)
Czy ktoś wie jakie wymagania trzeba spełnić by dostać się na translatorykę II stopień na UG? Są egzaminy wstępne?
Temat przeniesiony do archwium.