Organizacja notatek

Temat przeniesiony do archwium.
Witam w tym roku zaczynam studiownie filologi angielskiej. Moze zabrzmi to banalnie ale chciałabym by doswiadczone osoby w studiowaniu na tym kierunku doradziły mi co bedzie najlepszym rozwiazaniem do prowadzenia notatek kołonotatniki jeden z przekladkami..do kazdego przedmiotu osobny czy moze wklejanie kartek do skoroszytów? jak Wy to rozplanowaliscie sobie?
Kołonotatniki nie sprawdzają się, bo zbyt łatwo wypadają/wyrywają się z nich kartki. Ja miałem jeden zeszyt formatu A4 na 3-4 przedmioty, robiłem sobie przekładki. Niektóre przedmioty (np. z bloku PNJA) powtrzają sie co roku przez całe studia, więc taki zeszyt wystarczył na 3 lata. Jeśli chodzi o wybór zeszyt w twardej oprawie lub miękkiej, to musisz zdecydować sama, w miękkiej po pół roku noszenia kartki oderwą się od okładki, z kolei te w twardej są ciężkie do noszenia.
edytowany przez kikino: 17 wrz 2013
Co kto lubi... Ja przez pierwsze bodaj trzy lata bardzo chwaliłam sobie notowanie na osobnych kartkach (jeden notes A5 z wyrywanymi od góry, mógłby też być A4) i wkładanie ich do osobnych koszulek w skoroszytach (takich zwykłych"teczkowych", nie segregatorach), po jednym na każdy przedmiot. Tylko na notatki z języka to się nie sprawdzało - wolałam zwykły zeszyt.
Potwierdzam. Zeszyty 3-4 przedmiotowe są bardzo dobre. Ja grupuję do jednego PNJA, do kolejnych dwóch czy trzech teoretyczne. I nie masz w biurku niezliczonej masy zeszytów przede wszystkim. Bardzo łatwo jest się w nich "połapać". Takie zeszyty kilku przedmiotowe to bardzo dobre rozwiązanie. Załóżmy że któregoś dnia masz 5 przedmiotów. Nie niesiesz 5 zeszytów
tylko 2. :D Gorzej kiedy na jakichś zajęciach trzeba bardzo dużo pisać, to wtedy taka 1 część z kilku przedmiotowego zeszytu nie wystarczy, ale można się zawsze zorientować na pierwszych zajęciach czy notatek będzie dużo czy mniej i ewentualnie założyć oddzielny zeszyt, ale na niektóre zajęcia naprawdę nie warto.
A do kserówek najlepiej skoroszyt z koszulkami. Wiem zawsze gdzie co mam dzięki temu.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia