kjo Torun

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!
Ktosie wybiera do kol. w Toruniu?? Ile macie punktów?
A moze ktos tam studiuje??? Jakie wrazenia?
Mile wiedziane wszelkie inf.
Czesc!
Jeszcze kilka tygodni temu myslalam o pojsciu do NKJO w Toruniu..Dokumenty mozna skladac do 18 sierpnia, wiec zostawilam sobie to na ostatni moment, w razie czego gdybym sie nie dostala do innych uczelni. Dzis jestem juz w NKJO w Bydgoszczy na dziennych studiach, a uczelnia jest pod patronatem UAM w Poznaniu. Zdecydowalam sie pojsc do Bydgoszczy, bo slyszlalam wiele pozytywanych opinii o tej szkole, poza wszystkim mozna uzyskac tytul licencjata UAM-u,a to mimo wszystko bardzo zacheca..Co do NKJO w Toruniu, rozmawialam na forum z kiloma absolwenatmi tej uczelni, wiekszosc wyrazala sie pozytywnie..Napewno warto zlozyc tam dokumenty, poziom podobno tez jest wysoki, i jakby na to nie patrzec jest rowniez dobry patronat UMK :) Pozdrawiam
Slyszalam rowniez, ze nietrudno sie tam dostac, bo pod uwage biora tylko jezyk angielski..ale gorzej utrzymac :) Podobno studia jezykowe sa trudne do przejscia, ale wszystko zalezy od Twojego podejscia..ja rowniez zdaje sobie sprawe ze mam wielkie braki i pewnie przede mna wiele nieprzespanych nocy, ale poki co mam jeszcze wakacje..a raczej urlop, bo pracuje przez okres letni! pa
moze ktos jeszcze... cos wiecej... nikt sie tam nie wybiera???!!!!
no więc ja studiuję w NKJO toruńskim i naprawdę polecam to kolegium wszystkim. obiektywnie porównać z innymi uczelniami nie potrafię, bo jestem tą szkołą zachwycona, powiedzieć tylko mogę, że kadra sympatyczna i kompetentna, wiele można się nauczyć, klimat dobry, poziom wysoki. hmm...rnco Was jeszcze interesuje?
a zdawalas moze nowa mature i wiesz od ilu p-któw z rozsz. przyjmowali?
jak jest z robieniem licenc. i mag.(gdzie wiekszosc robi, w jakim trybie)?
jak jest z w-f, zapisujecie sie z UMK???
dzieki za odp.
zdawałam starą maturę, ale z tego co wiem przyjmowali od 90% z rozszerzonego.
Licencjat robić można za dodatkową opłatą (niestety)na UMK - to na 100%, na innych uniwerkach też chyba można robić, ale szczegółów nie znam.
Magisterkę można robić na UMK z tym, że uzupełniające są na razie tylko zaoczne, albo na każdym innym uniwerku, jeśli oczywiście zdasz egzamin, bo chyba taki obowiązuje.

Wiem, że jest też coś takiego, że bodajże 10 osób najlepszych na roku trzecim może po zakończeniu kolegium przejść automatycznie na dzienną filologię angielską pięcioletnią na UMK na trzeci rok. Jest się wtedy rok w plecy, ale to konieczne by nadrobić materiał.

Co do w-f z tego co wiem nie ma go w ogóle w kolegium. Przynajmniej nie było go w planie zajęć.

Pozdrawiam i jeśli masz jeszcze jakieś pytania wal śmiało :D
to troche niezmoliwe, bo w Poznaniu do uniwersyteckiego kol. przyjmowali od ok. 75% z rozsz. ok.95 z podst. i 85% i wyzej z ustnej rozsz.... pytam dlatego, ze ja mam 71% pisemn. rozsz. 96% podst., ustnej nie biora pod uwage.
a nie wiesz ile jest osób na miejsce??? na którym jestes roku???
pozdrawiam
wiesz co, może masz rację, słabo się orientuję w zawiłościach nowej matury, może oni to przeliczali w jakiś tam sobie tylko znany sposób... nie wiem. ja jestem na drugim roku. ale wiesz co, myślę, że najwięcej się dowiesz jesli tam po prostu zadzwonisz. panie w sekretariacie są naprawdę bardzo miłe :) nie mam pojecia ile jest osób na miejsce. ale przez telefon też ci powinni powiedziec ile było w zeszlym roku.
numer znajdziesz na stronie kolegium
www.nkjo.torun.pl
hej calineczka mała:)
też jestem w toruńskim nkjo - najlepsze studia (przynajmniej najlepsze jakie znam;p). jestem teraz na trzecim roku, tak więc przede mną cały ten licencjat, praktyki i te sprawy...
cieszę się, żę są osoby, które podzielają mój entuzjazm jeśli chodzi o colleg:D
życzę powodzenia na drugim roku, ciekawe jak ci się spodoba conversation... :p
pozdrowienia i niech moc będzie w wszystkimi studentami nkjo!
Wielkie za wszelkie odp.
Ja probowalam sie dostac w zeszlym roku z 73 % z rozszerzonej pisemnej i 85 % z ustnej i powiem ze postawowej w ogole nie biora pod uwage, tylko rozszerzona pisemna i ustna!:) W tym tez probowalam a co hehe! Tym razem jednak zdawalam egzaminy wstepne na wlasne ryzyko i czekam do 1 wrzesnia na wyniki... :)
trzymam kciuki, moonbunny:)!
No to swietnie, bo ja mam 71% z rozsz. i 85% z ustnej.....
To mozna bylo zdawac wstepne????? Ja myslalam, ze tylko osoby, które nie zdawaly poziomu rozsz. moga.... albo 'stara matura'
Do Tulip86: No ja też tak myslalam ale spytalam czy moze jednak moge zdawac wstepne, pani z sekretariatu zapytala dyrektora i tak oto moglam podejsc do egzaminow wstepnych:) Poza tym nie lam sie, nie wiadomo jak to bedzie w tym roku... :)
Dziwne to wszystko, jak pytalam czy 70 puktów z rozssz. wystarczy, aby sie dostac to pani w sekretariacie powiedziala, ze tak...
Wiesz ile punktów Ci zabraklo rok temu? od ilu przyjmowali z rozsz. pisemnej i ustnej, tak mniej wiecej?
No jak tak teraz mowisz to rzeczywiscie dziwne.. ja z moimi 73 % bylam gdzies na 3 kartce pod kreska !!! :D Wiec mysle ze przyjmowali o wiele wyzej... Powiem tak Teraz na egz.wstepnych zdobylam 63 pkt (takie jakies przeliczenie NKJO) no i pani w sekretariacie powiedziala ze ostatnia osoba miala 58 pkt... Z moich przeliczen wynika ze procentowo na wstepnych zdobylam 95 % z ustnej i jakies 85 % z pisemnej ale czy na pewno sie dostane nie wiem.. Poza tym wiem ze jest drugi nabor i odwolania.. W zeszlym nie probowalam.. Pozdrowki !!! :)
oj słyszałam co nieco o konwersacjach na drugim roku. Ale chyba nie jest aż tak źle, co? Mój optymizm wrodzony wszystko pokona (miejmy nadzieję :D) Bardzo się różnią konwersacje na 1 roku od tych na drugim? Opowiedz mi coś :D
a moglasbys sie ze mna skontaktowac?? moj mail [email]
A ja się dostałem do kjo toruń ale nie idę tam bo się dostałem do Poznania, a tam jest wyzszy poziom nie ukrywajmy, pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Au Pair