japonistyka UAM

Temat przeniesiony do archwium.
Chcialam sie czegos wiecej dowiedziec odnosnie japonistyki, ale na UAM. Duzo widzialam tu gloson dotyczacych UJ albo UW, a mnie najbardziej interesuje Poznan. Jesli ktos moze cos wiecej powiedziec o egzaminach wstepnych albo o samych studiach, to prosze o jakis odzew :]
tu masz linka - http://www.uam.edu.pl/index.php?linkid=542#japonistyka
informacji malo, ale zawsze to cos :) w poznaniu nie ma egzaminow pisemnych.. mozna twierdzic ze to dobrze :) za to przesiew na ustnych jest nieziemski.. rozmowa dotyczaca poprostu wszystkiego :) zaczyna sie od jezykow obcych.. wiek ze kiedys mozna bylo deklarowac do 3 jezykow.. teraz zdaje sie chyba tylko 2, ale 1 chyba ew tez mozna (nie jestem pewien, na wszelki wypadek nastawiaj sie na 2) struktura podobna do matury ustnej tyle ze ofc trudniejsza.. jesli chodzi o angielski poziom FCE - CEA, niemiecki ZD- ZMP. Z polskiego tak samo tak jak ustna.. moga cie zapytac o wszystko poczawszy od literatury na gramatyce, fonetyce czy fonologii skonczywszy. Z polskiego sa zazwyczaj 3 pytania. Pozniej najwazniejsze - twoje motywacje, musisz pogadac z egzaminatorami, przekonac ich, udowodnic ze sie nadajesz na te studia, ze sie znasz, ze nie idziesz tam dlatego, ze przeciez to taki zajebisty kraj i sa swietne perspektywy po tym albo ze anime sie naogladales. Liczy sie bardzo ogolne wrazenie ktore na nich wywrzesz.. takze latwo nie jest, ale zycze powodzenia :)
Ehhh tragedia z ta poznanska japonistyka :( Mam nadzieje ze pomoze mi cos znajomosci japonskiego :]
ze w dostaniu sie pomoze mialem na mysli :D
Właśnie... czy znajomość japońskiego może pomóc w dostaniu się na te studia? (chodzi konkretnie o Poznań, chociaż to chyba bez różnicy w tym wypadku)

Pozdrawiam
Wydaje mi sie , ze jak wykazesz sie jakas znajomoscia japonskiego, to tylko wyjdzie ci na plus, bo wykazesz swoja determinacje, zaangazowanie itd... ale to nadal nie znaczy ze bedziesz na liscie studentow..,:/ niestety, moja kolezanka zdawala jako drugi jezyk japonski , gdyz wczesniej sie go uczyla, ale jednak musiala zawalic na reszcie bo nie dostala sie ...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa