licencjat z językoznawstwa

Temat przeniesiony do archwium.
Moj temat to strona bierna, mam problem z literaturą mogłby mi ktos polecić jakieś zródła??
To co tu wpisuję, to pewnie niewiele (ja sama stroną bierną się nie zajmuję, więc niewiele wiem), ale niech będzie coś na dobry początek:
1) Stoną bierną para się m.in. Bożena Cetnarowska z UŚ. W 2005 (więc całkiem niedawno) wydała książkę Passive Nominals in English and Polish: an Optimality-Theoretic Analysis. Wydało ją Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, więc a) łatwo tę książkę zamówić przez internet z tego właśnie wydawnictwa; b) pozycja jest pewnie niedroga
2) Można spróbować ugryźć ten passive od strony gramatyki konstrukcji - tu akurat co nieco wiem, więc jakby co, jakąś bibliografię Ci podpowiem
ale czy passive nominals to nie bedzie zawezenie tematu?
'his being criticized'
'the city's destruction' itp - to sa passive nominals (chyba zebym sie mylil)

passive nominals to nie cala strona bierna!
Po pierwsze we wstępie mojego postu zastrzegłam, co zastrzegłam - nie będę powtarzać.
Po drugie Cetnarowska jest specjalistką od strony biernej w ogóle - choćby pogrzebanie w jej bibliografii może coś zasugerować
po trzecie passive nominals to też passive - może być źródłem inspiracji, nawet jeśli wąskim
A po czwarte, everybody's a critic. Zamiast wydziwiać na mój wpis, sam coś zaproponuj
hahah miałam z cetni wykłądy z gramatyki opisowej. open your mouse itp, czarująca, pokręcona i z kompletnie specyficzną wymową :D