UW czy UAM? Oto jest pytanie.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Wybieram się na anglistykę, i jako że dostałem się w obydwa miejsca, w które składałem papiery, to mam dylemat i chciałbym prosić tu obecnych o przybliżenie różnic między tymi anglistykami. Sprawdziłem programy obydwu i w sumie bardziej pasuje mi UAM, bo mniej kulturówki. Ale to szczegół. Dziwi mnie rozbieżność między godzinami PNJA na rok. Na UAMie jest 270 a na UW tylko 180. Czy to na UAMie jest tak dużo czy na Uw tak mało? Ale pisząc tu, chciałbym się przede wszystkim dowiedzieć o ogólną ocenę UW. O UAMie jest pełno pozytywnych opinii, a UW ogólnie jest mało powiedziane. Czyżby dlatego, że nie ma się czym chwalić?
Witaj! Kurcze, szkoda, że dopiero tu weszłam. Jestem po pierwszym roku ang na UAM-ie. PNJA jest dużo, w końcu to studia językowe. Może więcej niż na innych uczelniach, bo w PN liczy się ogromnie FONA :( zmora, szczególnie dla tych, którzy wybiorą opcję akcentu bryt. W końcu z tego słynie nasza ang-z pięknej wymowy i naprawdę na to jest położony duży nacisk (cel studiów- be native-like). Nie wiem jak to jest na UW, wiem, że w Zakładzie Literatury pracowali naprawdę najlepsi jak pan Piotr Sommer, a Zakładem kieruje panie Julia Fiedorczuk. Ergo, UW kulturówką pewnie silny, ale UAM przebija PNJA i w ogóle ma lepszą reputację.
PS Budynek Novum brzydki, ale ma klimat i w ogóle klimat na uczelni jest naprawdę świetny. Pozdrawiam i życzę sukcesów na studiach. Wiem, że porady i charakterystyka spóźnione, ale może akurat na coś się przydadzą.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Programy do nauki języków