Uczelnie podobne do UAM

Temat przeniesiony do archwium.
Czy znacie jakieś uczelnie prywatne bądź publiczne, gdzie jest wysoki poziom (np; wykładają profesorowie UAM? Dodam że interesuje mnie filologia angielsko -rosyjska lub filologia angielska. Zamierzam poprawić maturę i za rok ponownie składać na UAM. Piszcie swoje sugestie odnośnie uczelni.

PS: Czy ktoś mi może powiedzieć coś o progach na filologi angielsko-rosyjskiej na UAM (tzn. jakie są tendencje i jak one się zmieniają, jaki trzeba mieć wynik z matury)?
Próg na filologii rosyjsko-angielskiej w tym roku wynosił 73,5, co do poprzednich lat informacje można uzyskać na stronie nasz-uam.pl :).
Jeśli szukasz uczelni o wysokim poziomie to polecam WSSM w Łodzi - warto się przyjrzeć kadrze profesorskiej i programowi nauczania. Uczelnia prowadzi studia magisterskie i doktorskie. Pozdrawiam! :)
WSSM? Nie słyszałam ani jednej pozytywnej opinii na temat tej "uczelni", czyżby znowu ktoś podstawiony?

Co do uczelni prywatnych to na pewno na WSJO w Poznaniu pracują wykładowcy z UAMu, niektórzy również na Uniwerku w Toruniu. Jeśli chodzi o filologie to zdaje się, że WSJO reprezentuje wśród uczelni prywatnych pod względem filologii dosyć wysoki poziom. Osobiście tam nie studiuję, ale znam osoby, które tam studiują bądź studiowały, więc mogę polecić.
IFY na UAMie nic nie pobije. Najlepsza w Polsce!

 »

Pomoc językowa