colleage czy sixth form?

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę, aby ktoś mi to uświadomił.
Po ukończeniu gimnazjum wyjeżdżam do Anglii kontynuować naukę.Czy jeśli nie mam tego GCSE to mogę iść do colleage'u?Podobno po ukończeniu 16 roku życia można zostać w secondary school i iść do sixth form?Czy ja bym mogła?Najbardziej zależałoby mi się dowiedzieć jak to jest z A-level.
Z góry dziękuję za odpowiedzi:)
Cytat: agentura
Proszę, aby ktoś mi to uświadomił.
Po ukończeniu gimnazjum wyjeżdżam do Anglii kontynuować naukę.Czy jeśli nie mam tego GCSE to mogę iść do colleage'u?Podobno po ukończeniu 16 roku życia można zostać w secondary school i iść do sixth form?Czy ja bym mogła?Najbardziej zależałoby mi się dowiedzieć jak to jest z A-level.
Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Najpierw musisz miec ze soba wszystkie wyniki egzaminow itp z gimnazium.
Problem jest w tym, ze bez GCSE nie za bardzo masz szanse isc do collegu, dlatego, ze college bierze tylko tych z najlepszymi wynikami. Drugie, najlepiej juz teraz emailowac ta college ktora jest blisko i zapytac, czy wyniki ktore masz z Polski beda sie liczyc. Moze akurat tak jest i to uznaja. Sek bedzie w tym, ze jak niema miejsca, to ciebie i tak nie przyjma.
Rozumiem tez z tego, ze twoj angielski jest na dobrym stopniu i masz to udokumentowane.
Z dobrymi 'A'level masz szanse na Uniwersytet, ale mozesz tez rozwazyc inne propozycje, np GNVQ albo Academies, ale to musisz sama poszukac na stronach www.gov.uk Poszukaj na tych stronach bo tam sie dowiesz od zrodla.
W secondary school nie mozesz 'zostac' bo to sie konczy majac 16, a do '6th form' to tak samo bedzie Ci potrzebne GCSE, bo 6th form to jest to samo co college, tylko jedno jest polaczone ze szkola, a drugie osobno.
sorry website to jest www.direct.gov.uk - tam masz wszystkie opcje dla mlodych ludzi.

 »

Nauka języka