liceum w anglii

Temat przeniesiony do archwium.
orjetuje sie ktos moze ile srednio kosztuje na rok liceum z internatem w anglii i o ile jest taniej bez internatu i czy sa jakies inne tansze rozwiazania niz internat ?????
nie spotkalam sie z zadna 'college' (dla wieku 16-18) ktora ma internat. Sa oczywiscie prywatne szkoly, ale do takiego czegos to trzeba naprawde duza i gruba forse. To wychodzi z myslenia.
Niema innego rozwiazania. Pamietaj tez, co zrobisz, jak nie dostaniesz dobrych wynikow, - wrocisz do Polsci ale z czym - bez matury i gdzie dalej pojdziesz?
Moja rada, to jest zdac mature rozszerz. w Polsce i wtedy szukac Uni w UK.
Posłuchaj terri, bo ma dużo racji. Nikt Ci nie zagwarantuje, że ucząc się w Anglii, będziesz mieć dobre wyniki na tyle, żeby się dostać z nimi na studia, bo nikt nie będzie Cię traktował ulgowo tylko dlatego,że jesteś z Polski i nie znasz dobrze języka. I później co, liceum z Anglii nie będzie się liczyło w Polsce, wrócisz i zostaniesz z wykształceniem podstawowym... Niezbyt dobra perspektywa.
nie ma szans zeby liceum z anglii nie liczylo by sie w polsce :p bo to szkola tak jak i tu i chodzila bym do niej tak jak i tu bym chodzila :p a moj angjelski nie jest znowu taki zly a poza tym mam jeszcze 3 lata zeby go podszlifowac ...
no to jak według Ciebie tak się liczy, to życzę Ci powodzenia w dostaniu się na studia po liceum w anglii. lepiej sobie zobacz przeliczniki. raczej normą jest, że przy przykładowo 120 miejscach na kierunku, dla osób z 'obcymi' kwalifikacjami jest może w tej puli 10 miejsc.
miejsc dla osób z obcą maturą jest niewiele, bo takich osób jest niewiele. Zwykle muszą zdawać dodatkowy egzamin, np. ze znajomości języka polskiego, ale mogą się dostać na studia w Polsce, mając obcą maturę lub odpowiednik..
Do autorki wątku: nie wiem, czy warto wyjechać na rok i wrócvić bez tamtejszej matury - po roku być może będziesz musieć powtarzać klasę w Polsce.
ja od poczatku mysle zeby jechac tam na cale liceum i zdac tam miedzynarodow mature :p
PIsalam w innym watku, jak twoich rodzicow stac na takie praygody to prosze bardzo. No i przeciez masz jeszcze pare lat zeby SAMA zarobic i odlozyc cos w rodzaju 150,000PLN.
Twoje plany sa z ksiezyca, bo za malo wiesz o realii. Dobrze miec marzenia, ale przeciez takie jakie tu presentujesz, to tylko swiadcza o twojej naiwnosci ze to jakos sie da. Tak, oczywiscie sie da.....ale za ciezko zarobiona kase. Masz czas zeby to zarobic....to do celu..
Może zainteresuj się tu> www.uwc.org.pl
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa