STUDIA W LONDYNIE

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, chciałabym prosić kogoś, kto studiuje lub zamierza studiować w Londynie o udzielenie informacji na temat:
-procedury przyjmowania na studia (rok akademicki 2006/07)
-płatności
-dofinansowań i stypendiów
-kosztów pobytu
-mozliwości dorabiania
-wymaganych certyfikatów(czy respektowany jest ESOL?)
Z góry dziękuję za pomoc. Jeśli ktoś z Was ma linki do przydatnych storn, byłabym bardzo wdzięczna :)
Tak sie sklada, ze zamierzam wyjechac na studia magisterskie do Londynu w 2007, troche rzeczy udalo mi sie dowiedziec:D

-procedury przyjmowania na studia: dyplom (nie zawsze), referencje (min. jedna akademicka), 'list motywacyjny"
-platności: wiekszosc uczelni przewiduje wpalte z gory, lub w dwoch ratach
-stypendia: sprawa wyglada o wiele lepiej w przypadku studiow undergraduate, jezeli chodzi o magisterskie to raczej nie ma na co liczyc:(
-koszty pobytu: wiadomo, ze im bardziej w centrum Londynu tym drozej, wg moich obliczen ok. 11 000GBP/rok (calosc)
-certyfikaty: wiekszosc uczelni wymaga IELTS 6.5 lub TOFEL
-dodatkowa praca: zalezy od rodzaju kursu

Poza tym polecam przejrzec strony wybranych uniwersytetow, gdzie znajdziesz wiekszosc potrzebnych informacji

pozdrw
Hej ja sie wybieram;)tez 2006/2007 na london south bank,albo metropolitan,ale nie mam jeszcze odpowiedzi z met.nevermind.
koszty chyba przesadzone lekko.
3000funtow za rok studiow i 3[tel]za akademik zalezy od standartu i gdzie.Ja na pierwszy rok na pewno chce akademik,bo mozna poznac kupe ludzi z uczelni.Aplikacje ślesz przez UCAS i to jak najszybciej,bo na niektore wydzialy moze nie byc miejsc,od 15 stycznia jest pierwsza tura przyjmowania a do 30 czerwca druga.Tak mi sie wydaje.
jezeli skladasz po maturze,to matura przetlumaczona i oceny na niej takie jakie zazyczy sobie uczelnia,no i albo ITELS albo TOEFL
personal statement dlaczego ten kierunek albo ta uczelnia
i jakas rekomendacja od nauczyciela.
tyle Ci potrzebne.no i 100 funtow travelka razy 10 m-cy.to jeszcze tysiac sobie dolicz.mozesz wziac kredyt,a potem splacac go jak bedziesz zarabiac wiecej niz 15 kawalkow rocznie,ale nie oplaca sie chyba;] jak zawsze z kredytami.Ja nie sugerowalam sie rankingami, w londynie z tych rankingowych nie jest za wiele,a poza tym to tylko licencjat,potem dalej mozna wyfrunac na mastera.choice is yours.

 »

Pomoc językowa