Psychology and Criminology

Temat przeniesiony do archwium.
Hello,

Jak wielu z Was, wybieram się na studia do Anglii (na psychologię). Jestem w kropce, bo to poważna decyzja i nie chcę żle jej podjąć. Dlatego mam parę pytanek. Będę wdzięczna za odpowiedzi. ^^

1. Czy IELTS jest konieczny? Czytałam na jakiejś stronce, że POŁOWA studiujących za granicą ma za sobą ten egzamin. Chciałabym go oczywiście zdać, ale nie wiem czy się wyrobię, ani tym bardziej, jak mi pójdzie... ;)

2. Nie za bardzo się jeszcze orientuję w tym wszystkich, ale z tego, co czytałam, to najpierw trzeba chyba wypełnić ten formularz ucas. Czy on dopiero daje podstawę do składania podań na studia w UK, czy wypełnia się go już jako podanie na konretny kirunek?

3. Ile jest (mniej więcej) godzin zajęć w tygodniu?

4. Jaka uczelnia jest dobra dla przeciętnego ucznia? (czyt. mnie :P)

5. Bcs to kierunek ścisły. Na maturze zdawałam polski, ang, WOS, geografię - czyli raczej przedmioty humanistyczne. Czy to stanowi jakąś przeszkodę w studiowaniu na kierunku ścisłym?

6. Czy wszystkie uczelnie przewidują dla zagranicznych studentów kursy przygotowawcze? Ile one trwają? Czy lepiej zdać IELTS czy zapisać się na taki kurs?

7. Jakie są terminy składania podań i rozpoczęcia roku akademickiego?

Chyba tyle. ;)
Podzielcie swoją wiedzą i doświadczeniami.
Pozdrawiam,
Agnieszka
Agnieszko, na forum jest wielki watek "studia w UK so far so good" ktory zawiera wiekszosc odpowiedzi na twoje pytania.
umiejetnoc wyszukiwania informacji jest konieczna do podjecia studiow w Anglii;)

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa