UK - o niczym nie zapomniałem?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, w tym (właściwie to w przyszłym) roku zdaję maturę i chciałbym się upewnić, że dobrze rozumiem:
- rejestruję się w ucas (do 15 stycznia, ale jak najszybciej)
- znajduję kogoś, kto mnie poleci/wystawi opinię, tłumaczę i wklejam
- wysyłam zgłoszenia
- prośby o stypendia/etc.
- czekam, zdaję maturę, dosyłam wyniki?
Matura jest strasznie późno, jak na tak wczesną rejestrację, a jakoś nie mogę znaleźć informacji, która zapewniłaby mi wewnętrzny spokój, że wszystko poprawnie robię. Niczego nie przekręciłem?
ad 1 - właściwie powinieneś zarejestrować się do końca grudnia z tego co mi mówili znajomi w anglii bo potem już od 15 opinie są wydawane itp a poza tym im szybciej się zarejestrujesz tym szybciej masz odpowiedź
ad2 - nie kogoś ale a)nauczyciela b)wykładowcę uniwersyteckiego. Generalnie bardzo rzadko są preferowane inne opcje. Poza tym osoba ta powinna też napisać jakie są Twoje przewidywane stopnie z New Matura 2007
ad3. - musisz jeszcze napisać swój Personal Statement - to jest ważna rzecz jak chcesz zdawać na studia w UK bo tam właśnie opisujesz wszystkie swoje życiowe osiągnięcia+czemu chcesz studiować właśnie to. Lepiej daj do przejrzenia angliście bo gramatyczne i ortograficzne błędy nie wyglądają za dobrze ;P Takie krótkie wypracowanie powinno mieć ok. 1 strony w wordzie, chociaż limit znaków jest 4000. Dopiero wtedy wysyłasz zgłoszenie + pieniądze (15 funtów za więcej niż 1 podanie)
ad4. - w tym roku prośbę o loan na studia jeśli zaznaczysz właściwą opcję na UCAS (że chcesz korzystać z kredytów coś tam) wysyła za Ciebie UCAS automatycznie jeśli dopełnisz formalności z ofertami. Niemniej zawsze warto jeszcze wszystko posprawdzać :) Stypendium
ad5. - na większość kierunków nie jest tak prosto - mogą cię zaprosić na interview i dopiero potem zdecydować. zazwyczaj interview odbywają się od listopada czy połowy października do końca lutego, więc można umówić się na dogodny termin jeśli jesteś z polski itp.
ad5 - czekasz na maturę i CAE jeśli nie masz żadnego certyfikatu czy coś i dosyłasz wyniki. Ze swojej strony wiem, że ludzie dosyłali nawet na początk uwrześnia i nie było problemów. Ale zawsze podpowiedź jest jedna - dzwonić dzwonić dzwonić lub pisać na wybrany uniwersytet i wszystko sprawdzać

a poza tym może dostaniesz uncoditional offer i nie będziesz musiał nic wysyłać ;P

pzdr (tyle ja wiem)

martyna