Studia za granica - jaki kraj?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,

W tym roku zdaje maturę i postanowiłam przymierzyć się do studiowania za granicą.
Niestety nie znam nikogo, kto by wyjechał za granicę, ale nie do pracy, tylko na studia :D

Czytałam w necie sporo informacji, przeglądałam też strony różnych uczelni.
Ale szczerze, to czytanie o undergraduate, postgraduate, tuition fee - trochę miesza w głowie.

Na google.pl znalazałam http://www.studiazagranica.pl to chyba to samo co http://www.eduabroad.pl (później taki adres był w googlach, a stronka ta sam się wyświetla)

Widzę, że to takie biuro, agencja studencka, pomagają za darmo w wyborze studiów, kraju, uczelni, złożeniu aplikacji. Już do nich napisałam :)
Czy ktoś korzystał może z ich pomocy - skoro nic się nie płaci, to chyba będę próbować ;-)

No ale, przy ich pomocy można składać papiery na uczelnie w UK, Danii, Irlandii i Holandii.

Więc, czy ktoś studiuje może w jednym z tych krajów? Chodzi mi o licencjat/inżynier, czyli undergraduate? Mam już kilka kierunków na oku.
W Danii i Irlandii studiuj się za darmo - wow!! I przeczytałam, że studiowanie je bardzo fajne i nie trzeba wkuwać regułek jak to jest w Polsce.
A w UK i Holandii się płaci, no ale wiadomo - UK to prestiż, Holandia blisko i fajny kraj.

Co sadzicie, korzystał ktoś?, studiuje ktoś w jednym z tych krajów, albo znacie kogoś to tam studiuje, zamierzacie tam studiować?

Marta
hej
widzę że znamy się z innego forum ;) sama wybieram sie na studia zagranicą więc może będę w stanie Ci pomóc. Wydaje mi się że nie ma specjalnej potrzeby korzystania z pomocy agencji studenckich czy wszelkiego rodzaju podobych firm ale to już zależy od Ciebie ;) na jaki kierunek się wybierasz?
jak chcesz pogadać to pisz na [email] ;)
pozdrawiam
Czesc,

Ja studiuje w Danii, na Via Uniwersity College, wyjechalam w zeszlym roku po maturze.

Na studia wyjechalam wlasnie przez to biuro o ktorym piszesz:
http://www.eduabroad.pl czyli http://www.studiazagranica.pl

Jezeli nie masz certyfikatu jezykowego, to oplaca sie aplikowac wlasnie przez takie biuro, bo mozna podjesc do ich/uczelni testu jezykowego w Polsce + do tego rozmowa kwalifikacyjna i mozna dostac sie na uczelnie.

Odnosnie takich wlasnie roznych firm, to z tego co ja robilam rozeznanie sa takie ktore: biora kase za pomoc i skladanie papieru lub nie biora.

To biuro http://www.eduabroad.pl czyli http://www.studiazagranica.pl oni nie biora, a przynajmniej nie brali, ale na stronie widze ze maja nadal napisane ze za darmo. Takze wiadomo ze to jest biuro uczelni tych roznych co maja na stronie. Kiedys mieli tylko Danie, teraz widze wiecej krajow, ale ja tam ze swojej Danii jestem super prze zadowolona, takze ten kraj moge polecic.
Do: AniaKozack
Hej! Mam pytanie odnosnie jezyka, bo dunskiego nie znam wcale, rzeczywiscie dogadam sie wszedzie po angielsku? Czy jest tak jak np. we Francji, ze ludzie na lotniskach sa powyuczani formulek i nic nie rozumieja? No i czy ciezko jest sie dostac? Z czego zdawalas mature - jakie mialas wyniki? Jak rozmowa kwalifikacyjna? Generalnie pisz wszystko, co wyda Ci sie wazne, a najlepiej odezwij sie na maila: [email]
takze bym byl zainteresowany wymaganiami dokladniejszymi tego jak naprawde trzeba zdac mature zeby dostac sie na studia np. do anglii czy danii czy tez holandii, czy ktos moglby napisac swoje wyniki z matury i z jakich przedmiotow zdawal i na jaki kierunek chcial sie dostac? mysle ze pomogloby to nie tylko mi, na stronach uniwersytetow nie jest to okreslone dokladnie a nawet jesli jest to zawsze lepiej od kogos kto rzeczywiscie mial jakistam wynik X i sie dostal tudziez nie dostal...
z gory dziekuje.

zamierzam probowac dostac sie na studia za granica, najchetniej w anglii albo holandii. wiem, ze trzeba dowiedziec sie o tym wielu rzeczy, dlatego jesli ktos rowniez jest w mojej sytuacji, zapraszam na gg 85[tel]zawsze mozna przejsc przez to w jakis sposob razem, pomoc sobie nawzajem, wymienic informacjami, etc. etc. :) mysle ze tak latwiej no i mimo wszystko razniej.

pozdrawiam serdecznie.
Do olaxp :)

Ja znam jedynie kilka podstawowych slow po dunsku - moje ulubione 'tryk' :-)
A tak na serio - to dunski nie jest tu potrzebny w trakcie studiow - na uczelni. Poza uczelnia - sytuacje typu ulica, sklep, itd. - tez nie ptorzebny, ludzie tu po prostu mowia po angielsku i jak sie zapytasz o cos po angielsku, to w tym jezyku dostaniesz odpowiedz.
Poza uczelnia - prace studenckie, tzn. w trakcie studiow, to sa takie, ze nie potrzeba Ci dunskiego. Jakbys znala dunski, to sa fajniejsze prace, ale nie znam nikogo z mojej grupy zagranicznych, coby umial dunski,.

Po studiach - praca w Danii - albo znajdziesz prace w firmie, gdzie jezykiem roboczym jest angielski w calej firmie, albo na stanowisku gdzie tylko angielski wystarczy, to dunski nadal nie jest potrzebny. Jezeli takiej pracy nie znajdziesz, a w Danii zostaniesz, to aby dostac inna prace, dunski juz ptorzebny.
Tak to dziala :-)

Czy ciezko sie dostac - ciezko powiedziec, ja mialam test jezykowy i rozmowe kwwalifikacyjna. Test trzeba zaliczyc, a rozmowa, no to trzeba dobrze wypasc. Jak to sie zrobi - to nie jest tak ciezko ;-)
Aha jak chcesz miec taki tryb 'dostawania sie' to nie aplikuj bezposrednio na uczelnie, bo wtedy jest trudniej sie dostac, ja aplikowalam przez biuro - www.eduabroad.pl to sie nazywa.

Pisalam rozszerzona mature z angielskiego.
A rozmowa kwalifikacyjna byla bardzo przyjazna, serio :)
Ja wybrałam studia w Anglii w Manchesterze :)


http://www.salford.pl
Ja również niebawem składam papiery na studia w Danii.
Interesuje mnie kierunek Multimedia Design and Communication. Waham się jeszcze trochę co do uczelni Aarhus Technical College czy Aarhus Business College. Wiem że muszę się śpieszyć bo mam czas tylko do 10 kwietnia!
Program eduABROAD to super sprawa, zawsze można zwrócić się do konsultanta z prośbą o pomoc a rozmowy kwalifikacyjne odbywają się albo Warszawie, albo prze telefon (rozmowy już pod koniec maja - mam nadzieję, że zdążę poprawić nieco mój angielski ). Napiszcie może coś o poziomie językowym, jaki jest wymagany na testach i rozmowie. Będę wdzięczna:)
Strona programu (http://www.eduabroad.pl) również godna polecenia - zwiera mnóstwo praktycznych informacji.
A i jeszcze jedna fajna spawa w Danii można studiować na poziomie AP (studia 2 letnie) a licencjat (po AP tylko rok studiów) można zrobić gdzie tylko się chce:)
p.uell.a i jak papiery zlozone? Mam nadzieje, bo studia w Danii to faktycznie dobry wybor, ja jestem bardzo zadolowona.
Powodzenia na rozmowach kwalifikacyjnych!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie