studia w anglii

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 456
poprzednia |
czy ktoś myślał o studiach w anglii, ale nie w ramach jakichś tam programów, lecz normalnego studiowania? teraz jestem w klasie maturalnej i tak sobie o tym marzę...co o tym myślicie?
moga byc fajne, ale studia w Szkocji i tak sa najfajniejsze
lol :D
Słyszałem, że studia w Szkocji jako takie są darmowe. Pozostają jedynie koszty utrzymania, ale od kiedy jesteśmy w UE można tam przecież podjąć legalną pracę. Ponoć forma studiów jest bardzo elastyczna i pozwala na pracę i naukę bez większych konfliktów.
Nooo, jak sie studiuje kierunki humanistyczne, to ma sie okolo 12 godzin zajec w tygodniu :D
wiesz ja myśle o studiowaniu w anglii, mysle o tym juz od czerwca, ale nigdy niemam czsu rozejrzec sie za szkołami, lecz na poczatku musialabym i tak podszkolic bardziej jezyk:)
mozna wiedziec co stodiujesz i na jakiej uczelni? bo ja na przyklad zwiedzielm osobiscie pare szkol w edyburgu i wszedzie dali mi cennik. jesli nie placiszmoge wiedziec jak to zalatwilas? dzieki
dlaczego?

Ile się płaci za studia w UK? Czy jest tu jakiś podział na państwowe i niepaństwowe?

Jakie są możliwości otrzymania stypendium?

Dzięki,

Ania
Hejka,
Też mnie to interesuje. Chce wyjechać właśnie do Szkocji kończyć ekonomię, może ktoś wie, ile tu jest godzin tygodniowo zajęć na uniwerku, ile się płaci, ile można dostać stypendium, jak to zrobić żeby nie płacić? :)wg jakich kryteriów tam przyjmują? Czy respektują coś takiego jak "praca na rzecz uczelni" jeśli chodzi o obniżenie czesnego albo podwyższenie stypendium.

Tak tak, wiem, że idę na łatwiznę ;) Ale dzięki jeśli mimo wszystko ktoś odpisze.

Ania
Jak byś się zdecydowała na londyn to nie polecam London Metropolitan University. W szkole jeden wielki bałagan, ciągle odsyłaja z jedengo budynku do drugiego, nigdy nikt nic nie wie i zawsze problem zeby coś załatwić.
Studiuje etnologie z angielskim i hiszpanskim na Edinburgh University. Zeby nie placic czesnego, trzeba wyslac podanie do SAAS no i byc obywatelem UE (ale o tym juz powinna przyjsc informacja od uczelni). O stypendium i pracy na rzecz uczelni nic nie wiem, trzeba by spytac uczelni. Mozna pracowac do 20 godzin w tygodniu
Kryterium przyjecia sa oceny z matury (nie wiem, jak to jest w przypadku studiow postgraduate), trzeba miec tez dowod znajomosci angielskiego.
A czy nie wiecie może czy na każdą uczelnię o przyjęciu decydują oceny z matury? Np. na bardziej znane typu Cambridge lub Oxford? A o mniej znanych też napiszcie.

Co trzeba zrobić żeby złożyć tam papiery? Trzeba tam jechać czy wszystko można załatwiać drogą pocztową. I czy potem trzeba po coś jechać do nich? Czy też może oni o wszystkim Cię poinformują.

Jakie są terminy składania papierów i czy na każdy kierunek i wydział są takie same wymagania? Jakie są ceny za półrocze czy rok? Jak się odbywa odpłatność? W ratach czy z góry wszystko?

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Proszę niech ktoś napisze co wie... Najlepiej ludzie z doświadczeniem w tej sprawie, ale wypowiedzi innych zainteresowanych też chętnie poczytam.

Pozdrawiam
alorko, czy moglabys podac mi do siebie adres mailowy?

rozwazam wyjazd na studia do edynburga i chcialabym zapytac o pare rzeczy.

dzieki z gory.
Na pewno o przyjeciu na kazda uczelnie decyduja oceny z matury, ale do Cambridge pewnie jeszcze trzeba miec jakies wybitne osiagniecia :)
podaniami zajmuje sie UCAS, ich adres to www.ucas.com
do Oxford i Cambridge oraz kierunki zwiazane z medycyna papiery sklada sie bodajze do 15 pazdziernika, na pozostale do ktoregostam (nie pamietam juz :)) stycznia - teoretycznie, bo ja np. wyslalam w polowie czerwca i tez mnie przyjeli (ale lepiej tego nie probowac :P), pozniej w sierpniu jest Clearing, to szansa dla tych, ktorzy sie nigdzie nie dostali.
Czesne za studia undergraduate wynosi ok 1150 Ł (za rok)
Nie mam pojecia, jak sie odbywa odplatnosc
oki, moj adres to [email]
chce zlozyc aplikacje w tym roku zeby zaczac studiowac w uk w 2005/ 2006. mam juz mature i wiec oceny juz im moge przeslac ale CAE bede zdawac dopiero w marcu wiec wyniki beda dopiero w maju. Czy ktos mi moze powiedziec czy to bedzie dla nich problem i mnie automatycznie zdyskwalifikuja? czy ktos probowal zrobic tak zeby mu zaliczyli zaczete studia w polsce? z gory dzieki za informacje
Czy trzeba mieć CAE aby móc studiować w Angli? Wymagany jest jakiś certyfikat? Bo jeszcze to potrzebuję wiedzieć. A za informację i za stronkę bardzo dziękuję.
A moje pytanie o certyfikat bierze się stąd, że tak wywnioskowałam z wypowiedzi powyżej... Czekam na potwierdzenie... Bo ja na pewno nie załapię się na sesję zimową i to mnie zmartwiło...

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Czy trzeba mieć jakiś certyfikat aby studiować w Anglii? Podpisuję się pod tym pytaniem. Jeśli tsak to jaki? I czy sesja letnia to za późno?
Aha, jeszcze jedno pyt. jeśli nie trzeba mieć żadnego certyfikatu, to na jakim poziomie Waszym zdaniem trzeba być aby sobie poradzić na studiach w Wielkiej Brytanii. Głównie chodziłoby mi o kierunek związany z angielskim np. Teaching English as a Foreign Language (TEFL)?? Pomóżcie.
ojej ludzie przeciez te wszystkie informacje znajdziecie na stronach uczelni ktore was interesuja...
podziele sie tym co wiem: swiadectwo znajomosci jezyka ang. musicie miec, przynajmniej tepretycznie, nie wiem czy komus sie udalo bez. najbardziej honorowany jest TOEFL, trzeba go zdac na powyzej 600 pkt (paper based). co do CAE to jesli juz jest honorowany to musi byc zdany na A, CPE na A lub B.
jesli chodzi o ceny to odkad weszlismy do UE nie jest tak fatalnie jak bylo, mysle ze ksztaltuja sie w okolicach 1-3 tys. funtow. oczywiscie wszystko zalezy od kierunkow, bo sa i drozsze (medycyna na przyklad).
kilka linkow:
University of London (dziala on niejako 'wirtualnie', jego struktura wyglada tak ze sklada sie na niego wiele colleges, np. University College of London, King's college, Royal Academy of Music, London School of Economics and Political Science, ich adresy znajdziecie na tej stronie:) http://www.lon.ac.uk/
Naprawdę dziękuję za odpowiedź... TOEFL... Czyli pod tym kierunkiem powinnam się bardziej przygotowywać. Rozumiem. Wielkie, dzięki za stronkę także.
Pozdrówka
I cerytfikat mozna zdawac po wyslaniu podania (na podaniu piszesz, kiedy zamierzasz zdawac).
naprawde trzeba miec A z CAE?z tego co wyczytalam to na wiekszosc kierunkow wystarczy C
Hmm... Ja niestety nie wiem. Ale dobrze by było, aby to co piszesz było prawdą... A może po prostu zależy od uczelni?
Pozdrowionka.
Jeśli już przytaczać info ze stron uniwerków, to najbardziej honorowany i coraz popularniejszy jest IELTS, przeważnie minima określone są na 6,5, czasem 7, jedynie na kierunki humanistyczne zdarzają się wyższe. Co do IELTSa to egzaminy odbywają się do 2 tyg w W-wie i Krakowie, są też 2 wersje egzaminu - normalna i akademicka, bardziej nastawiona na studia w krajach anglojęzycznych. No i nie ma tam gramy, choć raczej znać ją trzeba :) Sam składam papiery na postgraduate MSc course z polskim mgr inż i mam niestety problem ze znalezieniem szkoły językowej z kursem IELTSa, przynajmniej w Olsztynie. Zostaje prof. Pozdrawiam...
cześc masz może jakieś stronki internetowe gdzie sa opisane warunki dostania sie na takie studia widze ze dużo wiesz:) a nie mialaś żadnych problemów w nowym kraju, szkole? studiujesz zaocznie czu dziennie? ja tez bardzo pragne studiowac za granica ale interesuje mnie Holandia!
witam cie mam wlasnie maly problem bo chce zdawac do Leeds na projakyowanie wnetrz i mam klopot z aplikacja znasz moze kogos kto mi w tym pomorze w warszawie albo w katowicach
cze chcialam sie tez cos dowiedziec na temat studiowania w edynburgu na studiach magisterskich uzupelniajacych. Skonczylam inzyniera w polsce wiec mysle ze to starczy. Jesli ktos moze usluzyc pomoca to czekam na cos ciekawego
pozdrowionka
cichaa, podaj swojego maila, ja próbuję na postgraduate w przyszłym roku, a wiercę im dziurę w brzuchu już 4 miesiące, więc coś niecoś już wiem
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 456
poprzednia |